Зараз читаєте
Володимир Болєщук: Молитва українською в Кременці – спадщина віри у Миколаївському Соборі

Володимир Болєщук: Молитва українською в Кременці – спадщина віри у Миколаївському Соборі

Володимир Болєщук звертає увагу на унікальність молитви українською мовою у Миколаївському Соборі Кременця. Він підкреслює, що це не лише зв’язок з Богом, але й вираження національної гідності в історичному ареалі.

Перший заступник Тернопільської обласної ради поділяється переконанням: молитва українською мовою в Миколаївському Соборі Кременця – від серця до серця

Володимир Болєщук: Молитва українською мовою – від серця до серця

Спілкування з Богом через рідну мову – це не лише акт висловлення духовних бажань, але й глибокий зв’язок із самою сутністю нашого народу. Українська мова стає не тільки засобом вираження відчуттів, але й ключем до розуміння віри, історії та традицій, що визначають наше буття.

За словами представників Православної Церкви України важливо вірити в те, що Бог чує молитви усіх, якою б мовою вони не звучали. У святому Письмі відзначено, що ще в Раю Господь розмовляв зі створеними Ним людьми, і це спілкування відбувалося без мовних перешкод. Таким чином, рідна мова, в рідній Церкві є природним засобом спілкування з Творцем.

Втілення Сина Божого, Ісуса Христа, відбулося в час, коли люди володіли різними мовами. Проте Христос ніколи не обмежував своє спілкування мовною ознакою: Він читав Писання тією мовою, якою вони були написані, і говорив до слухачів такою мовою, якою вони могли Його розуміти.

За десять днів до Вознесіння Господа, апостоли, наповнені благодаті Духа Святого, стали проповідувати різними мовами. І це свідчить про те, що кожен може молитися рідною мовою, оскільки слова молитви тоді відкривають сенс і зміст для молитвеника.

Дивитися також

Святий апостол Павло, відзначаючи важливість розумного спілкування в храмі, писав, що йому краще сказати кілька слів розумом, ніж тисячі незрозумілих мовою. Таким чином, коли богослужіння в храмах відбуваються незрозумілою для людей мовою, втрачається сенс спілкування, і це може вплинути на єдність та гармонію вірян з Церквою.

Радість того, що сьогодні ми можемо вільно молитися рідною мовою в Українській Православній Церкві, визначено самою новітньою історією України – коли за мову, віру та національність розстрілюють. Мова це не лише вираження національної гідності, але і спосіб збереження і розвитку нашої віри та спільноти. Ми продовжуємо іти шляхом до Бога, вірячи у те, що наша рідна мова – ключ до Його серця.

Слава Україні – Героя Слава!


© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку