Зараз читаєте
Вшанування святих мучеників Парамона і Філумена: Захисники віри – віддані Христові

Вшанування святих мучеників Парамона і Філумена: Захисники віри – віддані Христові

29 листопада ми вшановуємо пам’ять святого мученика Парамона та його 370 спільників, які стали мучениками за віру в Христа в 250 році. Історія також розповідає про святого Філумена, урочисто визнаного християнином, який витерпів неймовірні муки, включаючи обезголовлення і муки розпинання цвяхами.

Життя і страждання двох великих святців, що принесли велику жертву в ім’я Христа

29 листопада – мучеників Парамона і Філумена.

Святий мученик Парамон і з ним 370 мучеників. постраждали за віру в Христа в 250 році при імператорі Декії (249-251). Правитель східних областей Аквіа заточив в темницю 370 християн, примушуючи їх відректися від Христа і принести жертву ідолам. В’язнів піддавали тортурам, сподіваючись муками і загрозою смерті змусити їх відректися від Христа і поклонитися поганським божествам.

Один з місцевих жителів, на ім’я Парамон, бачачи муки християн, відкрито викрив жорстокість правителя і визнав свою віру в Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа. Святого Парамона після жорстоких тортур обезголовили разом з іншими 370-ма мучениками.

Святий мученик Філумен жив у царювання царя Авреліана, в Лікаонії, займаючись продажем жита в Галатії, у місті Анкірі. Святий Філумен визнав себе християнином перед правителем області Феліксом. За це він був повішений, струганий і потім кинутий у вогонь, звідки благодаттю Божою вийшов неушкодженим. Після цього йому вбили в голову, руки і ноги цвяхи, від чого святий, знемігши, віддав дух свій Богові.

Молитва до мучеників святих Парамона та Філумена:

Всесвяті Мученики Парамоне та Філумене, великі захисники віри та жертовності приклад для наслідування, призиваючи Вас з Небес, молимо, пролийте своє благословення на наші серця. Нехай наше життя буде надійною свічею в темряві, як ви виявили вірність Христу в часи великих спокус.

Святі Мученики, ви, що витерпіли катування тіла і душі заради Ісуса Христа, допоможіть нам зберегти святе покликання до віри та стати справжніми свідками Божої любові в цьому світі. Нехай наші дії будуть наповнені милосердям, а наші слова приносять втіху тим, хто терпить.

Дивитися також

Молимося перед вами, святі заступники, про силу віри, витривалість у труднощах і внутрішню готовність приймати Божу волю. Нехай ваша молитва приносить до Божого престолу благословення для нашого духовного зростання та просвіщення.

Святі Мученики Парамоне та Філумене, моліться за нас, щоб і ми, подібно до Вас, могли вірно служити Богу та своїм братам і сестрам по вірі. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку