Зараз читаєте
Які православні свята будуть у липні? ПЦУ опублікувала календар

Які православні свята будуть у липні? ПЦУ опублікувала календар

Православна церква України опублікувала список свят, які чекають на православних у другому літньому місяці.

7 липня віряни святкуватимуть Різдво чесного і славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана. Також на цей день припадає вшанування пам’яті преподобних отців Іова та Феодосія Манявських, і за давньою благочестивою традицією у Хресто-Воздвиженський Манявський монастир, що на Прикарпатті, зберуться на спільну молитву віряни ПЦУ і паломники з різних куточків України.

Вшануванням 12 липня славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла завершиться перший літній піст – Петрівка. А вже наступного дня буде Собор славних і всехвальних 12-ох апостолів, найближчих учнів Господа Ісуса Христа.

На кінець липня припадає теж кілька важливих подій. 24 липня буде згадка рівноапостольної княгині Ольги, першоїправительку на Русі, що офіційно прийняла християнство. А 28 липня вшановуватимемо пам’ять її онука, святого рівноапостольного великого князя Володимира, якому ми завдячуємо остаточним утвердженням православної віри та ухваленням рішення визнати християнство державною релігією.

Дивитися також

Цьогоріч 28 липня ми святкуватимемо вже 1034-у річницю хрещення княжої Київської держави, Руси-України.

«І хоча світло Божої благодаті почало зігрівати душі наших прабатьків задовго до Володимирового хрещення, однак саме завдяки йому Київська держава стала християнською й таким чином ще у Х столітті долучилася до інших європейських країн!», – зазначили в ПЦУ.

Фото: ПЦУ
Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку