Зараз читаєте
Які православні свята будуть у липні? ПЦУ опублікувала календар

Які православні свята будуть у липні? ПЦУ опублікувала календар

Православна церква України опублікувала список свят, які чекають на православних у другому літньому місяці.

7 липня віряни святкуватимуть Різдво чесного і славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана. Також на цей день припадає вшанування пам’яті преподобних отців Іова та Феодосія Манявських, і за давньою благочестивою традицією у Хресто-Воздвиженський Манявський монастир, що на Прикарпатті, зберуться на спільну молитву віряни ПЦУ і паломники з різних куточків України.

Вшануванням 12 липня славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла завершиться перший літній піст – Петрівка. А вже наступного дня буде Собор славних і всехвальних 12-ох апостолів, найближчих учнів Господа Ісуса Христа.

На кінець липня припадає теж кілька важливих подій. 24 липня буде згадка рівноапостольної княгині Ольги, першоїправительку на Русі, що офіційно прийняла християнство. А 28 липня вшановуватимемо пам’ять її онука, святого рівноапостольного великого князя Володимира, якому ми завдячуємо остаточним утвердженням православної віри та ухваленням рішення визнати християнство державною релігією.

Дивитися також
Пам'яті Митрополита Мефодія: 74 роки з дня народження великого духовного лідера

Цьогоріч 28 липня ми святкуватимемо вже 1034-у річницю хрещення княжої Київської держави, Руси-України.

«І хоча світло Божої благодаті почало зігрівати душі наших прабатьків задовго до Володимирового хрещення, однак саме завдяки йому Київська держава стала християнською й таким чином ще у Х столітті долучилася до інших європейських країн!», – зазначили в ПЦУ.

Фото: ПЦУ
Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку