Зараз читаєте
Зараз або ніколи

Зараз або ніколи

10 червня 2016 року глава Фонду Шевчук Наталія Михайлівна у складі делегації відвідала міжнародну науково-практичну конференцію «Константинопольський патріархат в історії України: минуле, сьогодення, майбутнє».

Серед іншого наголосила на тому, що:

Позиція Блаженнійшого Володимира і позиція Блаженнійшого Мефодія базувалися на дуже простому фундаменті – рани, завдані розколом, не можна зцілити насильством. Зло породжує зло, і боротися з ним можна лише любов’ю. Любов’ю і терпінням. Думаю, що цей принцип Митрополит Мефодій проніс через усі роки свого керування УАПЦ, застосовуючи його до вирішення як загальноцерковних, так і приватних питань. І ці канони були, є і будуть. Вони засновані самим Господом і вірними його учнями, служителями церкви. І Блаженнійший Митрополит Володимир, і Предстоятель УАПЦ Блаженнійший Митрополит Мефодій були щирими прихильниками відновлення церковної єдності і намагалися за життя цю єдність прискорити.

Господь заснував свою Церкву для того, «щоб, поширюючи Царство Христове по всій землі на славу Бога Отця, вона зробила всіх людей учасниками рятівної спокути».

Ми всі пам’ятаємо про духовний заповіт нашого владики, де він вказав, що об’єднання православних церков в Україні має відбуватися виключно з канонічного благословення Патріарха Константинопольського Варфоломія. І ми виконаємо його волю.

Я вдячна Богу за те, що мені довелося співпрацювати і дружити з Блаженнійшим Митрополитом Мефодієм. Владика мав свої, часом драматичні і складні, відносини з ієрархами Київського патріархату. Але владика Мефодій був смиренною і скромною людиною, а мрією всього його життя було об’єднання православних українців у лоні єдиної, визнаної світовим православ’ям і дійсно незалежної від Москви православної церкви.

Дивитися також
Візит Президента України Володимира Зеленського до Вселенського Патріархату

Перед Фондом, який я представляю, і перед усіма зацікавленими у збереженні цієї пам’яті сьогодні стоїть завдання збереження ідейної спадщини Блаженнійшого Митрополита Мефодія, його концептуального бачення майбутнього об’єднаної української церкви. Дуже важливим для Фонду є осмислення ідейної спадщини покійного Предстоятеля і автокефального руху загалом.

Прес-служба Фонду

подивитись фото

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку