Зараз читаєте
«Живоносне Джерело»: легенда та паломництво вірян

«Живоносне Джерело»: легенда та паломництво вірян

Дізнайтеся про історію та легенду ікони «Живоносне Джерело» і її важливе значення для вірян, які прибувають до монастиря в Баликлі, Стамбул, для паломництва та освячення води.

Чудотворна ікона та місце паломництва в православній традиції

Щороку в п’ятницю Світлої седмиці Церква вшановує ікону Божої Матері «Живоносне Джерело». Ця традиція вшанування святого образу бере початок ще від середини V століття, тоді, за Переданням, звершилося перше чудо біля цього цілющого джерела.

Це джерело води від давнього часу й донині існує в місцевості на захід від старовинних стін Царгорода. Зараз ця місцевість перебуває в межах міста, а в давній час це був гай біля дороги до Золотих воріт Константинополя. Колись, у спекотний день, хоробрий воїн Лев Макелла, майбутній імператор, зустрів тут сліпця, бідного знесиленого перехожого, який заблукав і дуже хотів пити. Воїн допоміг йому, посадив в тіні перепочити, а сам вирушив на пошуки води. Тоді йому було явлення Божої Матері, Яка вказала йому на цілюще джерело і розповіла про майбутній храм, який біля нього побудують.

Так і сталося. Лев І Макелла, невдовзі ставши імператором, спорудив біля цього джерела храм, і багато чудесних зцілень відбувалося тут. Згодом у цьому храмі було зображено ікону Пресвятої Богородиці зі Спасителем. На ній Богоматір із Сином зображені над кам’яною чашею фонтану з джерельною водою, від якої її черпають і споживають потребуючі. Те джерело було назване Живоносним через його цілющу воду та численні чудеса оздоровлення, явлені тут.

Нині живоносне джерело у Баликлі (так називається квартал у Стамбулі) та монастир, який існував поруч із джерелом від VI століття, є місцем паломництва для православних християн з усього світу. В наші дні у храмах, які відзначають храмове свято на честь цієї чудотворної ікони, після богослужіння звершується чин освячення води.

Молитвами Пречистої Владичиці нашої Приснодіви Марії, Живоносного і невичерпного джерела благ і милості, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас!

Дивитися також
Предстоятель підтримав дітей захисників Батьківщини дітей-сиріт та дітей-переселенців які проходять оздоровлення в Трускавці

Молитва до Божої Матері перед іконою «Живоносне Джерело»

О Пресвята Діво Володарко, Всемилостива Владичице Богородице, Ти, хто Своє Живоносне Джерело, яке цілющі дари на здоров’я душ і тіл наших і на спасіння світу виливає, для нас подарувала; тому дякуючи, Пресвята Царице старанно молимо Тебе: моли Сина Твого і Бога нашого подати нам відпущення гріхів і всякій душі скорботній і пригніченій милість і втіху, і від бід, скорбот і хвороб звільнення.

Подай, Володарко, захист людям Твоїм, містам збереження, країні нашій від напастей визволення і заступництво, щоб мирне тут прожили життя і в майбутньому віці сподобилися бачити Тебе, Заступницю нашу, у славі Царства Сина Твого і Бога нашого, Йому ж належить слава і влада з Отцем і Пресвятим Духом на віки віків. Амінь.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку