Зараз читаєте
«Золота традиція» – виготовлення та встановлення церковних куполів

«Золота традиція» – виготовлення та встановлення церковних куполів

Настоятель парафії Святих Жон-Мироносиць УПЦ (ПЦУ) с. Почапинці, Тернопільського р-ну, Тернопільської області, протоієрей Роман Будзинський відвідав майстерню по виготовленню куполів та хрестів для храмів в рамках подальшого планового будівництва церкви.

Побудова нових храмів – вагома ланка у відродженні духовності та православної культури. Найважливіша частина церкви або собору – церковні куполи і накупольні хрести. 

Виготовлення куполів – непросте завдання, адже потрібно враховувати високі стандарти технічних та якісних характеристик і не забувати про продовження багатовікових традицій храмового зодчества.

В першу чергу, потрібно обов’язково дотримуватись відповідності стилістичного рішення купола і хреста до основного стилю самого храму.

Будівництво храмів – вкрай відповідальна робота, як і зведення будь-якої будівлі. Однак слід пам’ятати, що церква – це особливе місце, куди люди приходять помолитися – це дім Божий. Після того, як купола вже виготовили, на вершину монтується хрест. Слід знати, що купол з хрестом символізує гору Голгофу – місце, де був розіп’ятий Ісус Христос. 

Незважаючи на очевидну для віруючих ясність, хрест досі залишається одним із найзагадковіших вселенських символів.

Дивитися також
Розкриття Божої сутності у Трьох Особах

Давніх часів сягає традиція встановлення надбанних хрестів, і характерна вона як для Східної, так і для Західної церков. Надбанні хрести слугували орієнтирами й своєрідними візитівками певної місцевості чи регіону і справедливо вважаються витворами народного мистецтва.

Отець Роман Будзинський подякував унікальним майстрам купольної справи за змістовну розмову і приділений ними час на зустріч та наголосив на важливості такої клопіткої праці для Церкви Христової, православних християн, майбутнього покоління вірних Помісної Церкви України. 

Пресслужба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку