Зараз читаєте
Звернення Митрополита Епіфанія (27 лютого 2022 року)

Звернення Митрополита Епіфанія (27 лютого 2022 року)

Дорогі брати і сестри!

Четверту добу наш героїчний народ обороняється від нападу Росії, яка кидає на наші села і міста своїх солдатів і зброю, вражає обстрілами. Україна витримує цей шалений удар не лише завдяки добре підготовленим військовим, належному керівництву, допомозі союзників. Головна причина – незламний, а тому непереможний дух.

Дух любові до Батьківщини, до свободи, до тих, хто поруч. Цей дух любові та правда, які на нашому боці, свідчать, що з Божою допомогою ми досягнемо перемоги. Кожна година спротиву агресії наближає нас до цього.

Ми молимося і діємо – кожен на своєму місці, у той спосіб, який є можливим у конкретних обставинах. І кожна година нашого спротиву надихає все більше й більше людей у цілому світі на підтримку України. Десятки й сотні тисяч збираються на площах столиць світу на мітинги підтримки. Наш синьо-жовтий прапор свободи став символом опору тиранії, а гасло «Слава Україні!» знають без перекладу.

Серед закликів до негайного припинення агресії Росії проти України вагомо звучить голос моїх братів – Предстоятелів Помісних Православних Церков. Я дякую Вселенському Патріарху Варфоломію, Румунському Патріарху Даниїлу, Грузинському Патріарху Ілії, Архієпископу Афінському Ієроніму та всім моїм братам-ієрархам, духовенству, вірним, християнам і всім людям доброї волі за молитву і підтримку, за захист миру в усьому світі.

Сьогодні президент Росії наказав підвищити рівень готовності ядерної зброї. Хіба це не підтвердження того, що глава нашої держави Володимир Зеленський та багато інших говорили від початку: в небезпеці не лише Україна, в небезпеці – весь світ. В очільнику Росії діє дух антихриста, ознаки якого Писання розкриває нам: гордість, відданість злу, немилосердя, фальшива релігійність. Таким у час Другої світової війни був Гітлер. Нині таким став Путін.

Тому завдання не лише нашої країни, але усіх країн світу, усіх людей доброї волі – зупинити Путіна зараз. Діяти, і діяти негайно. Я закликаю світових лідерів до цього!

Окремо я хотів би звернутися до наших вірних та до співгромадян. Міжконфесійний мир – одне з головних надбань незалежної України. Цілком зрозумілими є почуття, які в душі українців зараз викликає все з назвою «московський». Але дуже прошу вас – не піддавайтеся гніву, тим більше – провокаціям противника. Якщо вам відома конкретна правдива інформація про чиюсь допомогу агресору – надайте її правоохоронцям чи військовим. Але я вже тепер бачу і знаю щодо багатьох священнослужителів і вірних Московського Патріархату, що вони переглянули своє ставлення до керівництва в Росії та поруч з усіма стоять в обороні України.

Дивитися також

Тому всі питання досягнення порозуміння і церковної єдності в Україні відкладімо на час до перемоги. Впевнений, що вже зараз багато ієрархів, священиків, мирян Московського Патріархату ставлять собі питання про своє майбутнє, яке вони не пов’язують з дискредитованим патріархом Кирилом. Маю надію, що у братньому спілкуванні, як православні вірні та діти одного народу, ми знайдемо розв’язання суперечок. А зараз відкладімо їх усі, бо ніщо не вартує нині більше, ніж перемога України!

Молимося Всемогутньому Богу і просимо у Нього, у Пречистої Богородиці та у всіх святих допомоги, захисту, оборони, сил, мужності та головного – перемоги і миру.

Закликаю на захисників України та на весь наш народ Господнє благословення!

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку