Зараз читаєте
11 жовтня до храму прибуде унікальна ікона XVII ст. Святої Покрови Пресвятої Богородиці

11 жовтня до храму прибуде унікальна ікона XVII ст. Святої Покрови Пресвятої Богородиці

11 жовтня 2020 року до Дня Захисника України на Тернопільщину вперше буде доставлено унікальну ікону XVII ст. Святої Покрови Пресвятої Богородиці – святиня для поклоніння буде розміщена в храмі Святих Жінок-Мироносиць ПЦУ с.Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської обл.

Покрова – це неперехідне релігійне та водночас народне свято, що відзначається щороку 14 жовтня і має глибоке коріння в історії та сакральному мистецтві українського народу. Особливого значення воно набуло в добу козацької України. Саме на Покрову під час загальної ради січовики щороку обирали собі кошового отамана. Під її заступництвом вони ставали до бою за рідну землю та православну віру. У різні періоди української історії в ході національно-визвольної боротьби тема Покрови набирала своєрідних обрисів.


Покрова Пресвятої Богородиці, кін. XVII ст., Волинь, 98,5х62,8

Сьогодні українська держава та її воїни на Сході, які кожного дня ризикують власним життям, як ніколи потребують заступництва Богородиці. Тож недаремно указом Президента України від 14 жовтня 2014 року саме на Покрову встановлено відзначення Дня захисника України.

Іконографія зображення Покрови бере свої початки з історії Візантійської імперії, звідки прийшло православне християнство до Київської Русі. Сюжет  в різних варіантах ілюструє  переказ із Житія Святих про видіння, що сталося у Влахерненському храмі Константинополя  в Х столітті.

За переказами, у 910 році Богородиця, осяяна небесним світлом й оточена ангелами та святими, з’явилася людям, які молилися у Влахернському храмі в Константинополі за визволення від ворогів, які оточили місто.  Пресвята Діва Марія зі слізьми стала молити Бога за християн. Потім Божа Матір на знак того, що бере народ під свою опіку, покрила людей у храмі чесним своїм омофором Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покрив у руках її блищав “краще за промені сонячні”. Дивовижний покрив захистив місто.

Буря, яка піднялася в той момент, розкидала кораблі противника, позбавивши жителів Константинополя від смерті. Символ та значення Покрови Свято Покрови Божої Матері та ікона Покрови – зворушливий символ невпинного заступництва Владичиці за рід людський. Воно є одним із найвеличніших свят, тому на честь нього досить часто освячують новозбудовані храми.


Покрова Пресвятої Богородиці, кін. XVII ст., Волинь, 98,5х62,8

Покров Пресвятої Діви – знак любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей. Його благодать незримо осіняє й захищає кожну людину, оберігаючи від гріха і допомагаючи в нелегкий час.

Саме слово «покров» означає одночасно покривало та заступництво. Тож для тих, хто сповнений віри у вищі сили Покров Пресвятої Богородиці стає незримо розгорнутим омофором над усім людством, таємничим захистом.

До ікони із зображенням Покрови звертаються із різними проханнями, але особливо гаряче моляться під час зовнішньої загрози, коли країна стоїть перед небезпекою будь-якого вторгнення.

Молитва

Дивитися також

О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде прохання нашим. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого нас всіх благ: подружжю любов та злагоду, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам дух розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Збережи мене від гордості й самолюбства, дай же мені охоту до працьовитості і благослови труди мої.

Амінь.

Прес-служба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку