Зараз читаєте
8 Березня: не розділяймося та не сперечаймося, шукаймо свято в душі

8 Березня: не розділяймося та не сперечаймося, шукаймо свято в душі

Митрополит Епіфаній закликає не допускати розбрату навколо дати 8 Березня

У своєму зверненні до вірних, Митрополит Епіфаній закликає не допускати розбрату та не сперечатися навколо дати 8 Березня, а шукати свято в душі. Він наголошує, що зараз несприятливий час для святкувань у світському розумінні, але час для вияву поваги та любові до ближнього. Митрополит також зазначає, що Церква не пов’язує 8 Березня зі святом жінок, але вшановує святих жінок-мироносиць у третю неділю після Пасхи, відзначаючи цей день як загальне свято всіх жінок-християнок. Він також зазначає, що Церква відкрита для всіх, незалежно від статі, віку, одягу чи стану, і раді бачити у храмах всіх вірних.

Митрополит Епіфаній закликає не допускати розбрату навколо дати 8 Березня

Дорогі брати і сестри! Не варто розділятися та сперечатися навколо дати 8 березня. Особливо нині, під час жорстокої війни, коли кожна сварка і роз’єднання українців лише на руку нашому ворогу. 

Чи зараз сприятливий час для особливих святкувань у світському їх розумінні? Не думаю. Чи час для вияву поваги і любові до ближнього, зокрема до жіноцтва? Звичайно, що так – і не лише сьогодні, а й повсякчас. 

8 березня, по суті, такий самий день, як інші, просто дата в календарі. Але яким буде цей день, чим він буде для вас наповнений, точніше, чим Ви його наповните – залежить від вас. Не шукайте свята в календарі – шукайте його в душі! 

Майже пів століття тому Генасамблея ООН постановила відзначати 8 березня Міжнародний день прав жінок і миру. Виокремили права жінок не через «слабкість» чи певну «меншовартісність» жіноцтва, а, вочевидь, щоби звернути увагу на загрозливі явища і дискримінацію, що почали набирати обертів, на проблеми насильства, рабства, торгівлі жінками тощо. Чи була мета цим святом принизити жінку? Напевне, ні. Інше питання – як його потрактували і як змістили акценти в окремих державах. 

Церква не пов’язує 8 березня зі святом жінок. У травні, в третю неділю після Пасхи, Церква вшановує святих жінок-мироносиць, відзначаючи цей день як загальне свято всіх жінок-християнок. В цей день ми наголошуємо на особливій ролі жінок в житті, в історії людства, в історії християнства, в історії спасіння. 

Дивитися також

Наша Церква – #ВідкритаЦерква. Отримавши духовну незалежність, ми звільняємось від пут забобонів, міфів чи надуманих заборон, які нав’язувались протягом десятиліть, щоби відштовхнути людей від Церкви, встановити додаткові бар’єри, напустити страху і посіяти відчуття «негідності». 

Усіх – і чоловіків, і жінок – ми раді бачити у наших храмах завжди. І чи будуть то жінки з покритою чи непокритою головою, одягнені в спідницю чи в штани, заміжні чи розведені, з дітьми чи без, в будь-який день календаря – храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх духовних потребах, аби стати місцем молитви та єднання з Господом. Слава Ісусу Христу!

Прокрутіть до початку