Зараз читаєте
ДБР розслідує злочинну змову щодо віджуження Червоногородського Замку у приватну власність

ДБР розслідує злочинну змову щодо віджуження Червоногородського Замку у приватну власність

https://andriyivska-tserkva.kiev.ua/cerkva-ne-tovar/

Червоногородський замок розташований на пагорбі посеред глибокої котловини ріки Джурин в урочищі Червоне поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області. Замок з розгалуженою системою підземних ходів збудовано на початку ХVIІ ст. Під час набігів турків він був суттєво зруйнований. У 1778 році руїни, що складалися з двох башт та елементів стін, купив польський князь Понінський і перебудував усе на палац, який під час Другої світової війни було зруйновано, залишилися лише частини стін і дві готичні вежі.

До 2016 року комплекс будівель належав Тернопільській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, де діяв чоловічий монастир Святих Апостолів Петра і Павла, та відразу після смерті Предстоятеля УАПЦ — Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Мефодія (Кудрякова) — цю святиню було продано Митрополитом Макарієм (Малетичем) та Архієпископом Мстиславом (Гуком) у приватні руки за шахрайською схемою.

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук, як Заявник – ретельно слідкує за розслідуванням кримінального злочину скоєного найвищим керівництвом Православної Церкви України (УПЦ).

Сьогодні ми оприлюднюємо документ – УХВАЛУ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ від 25 травня 2021 року Справа № 463/8296/20 та щиро сподіваємось на об’єктивне/неупереджене розслідування правоохоронними органами злочину, вкотре нагадуючи перевертням в рясах таким, як Тарас Петранюк, Ростислав Гук, Микола Малетич – ЦЕРКВА НЕ ТОВАР!

Державний герб України

Чортківський районний суд Тернопільської області    

У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2021 року Справа № 463/8296/20

Номер провадження1-кс/608/446/2021

Слідчий суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Яковець Н. В. , з участю секретаря судового засідання Олійник О.С., слідчого СВ Чортківського РВП ГУНП Тернопільській області Собків А. розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Чорткові клопотання слідчого СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області Кардинал І.М. про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру, –

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВЧортківського РВПГоловного управлінняНаціональної поліціїв Тернопільськійобласті КардиналІ. за погодженням з прокурором Заліщицького відділу Бучацької окружної прокуратури Голодлен Д. звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № №62019140000001328 від 29 листопада 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

В клопотанніслідчий вказав,що ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 15.11.2019 зобов`язано уповноважену особу Державного бюро розслідувань внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за заявою ОСОБА_1 від 30.08.2019.

18.06.2003 року на підставі Указу Президента України Кучми Л.Д. Тернопільській Єпархії УАПЦ, що знаходилась за адресою: м.Тернопіль вул.Руська, 22, передано Червоногородський замок та залишки будівлі електростанції, які знаходяться в урочищі Червоне колишнього Заліщицького району Тернопільської області.

У 2016 році з метою виробництва електроенергії, передачі електроенергії, торгівлі електроенергією Тернопільська Єпархія УАПЦ разом з ОСОБА_2 створили ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО». Капітал товариства складався із залишків електростанції, які були оцінені 90964 грн., та грошових коштів у сумі 90964 грн. ОСОБА_2

05.08.2016 року Тернопільська Єпархія УАПЦ вийшла із ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО», залишки електростанції залишила в ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО». Згідно протоколу загальних зборів №2 від 05.08.2016 року ОСОБА_2 мав передати релігійній організації «Тернопільська Єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» її частку у статутному фонді товариства «ДЖУРИНЕНЕРГО» гроші у сумі 90964 грн.

Також Тернопільська Єпархія УАПЦ разом з ОСОБА_3 створили ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ». Внеском в статутний фонд з боку релігійної організації були залишки Червоногородського замку вартістю 382578 грн. У 2016 році Тернопільська Єпархія УАПЦ вийшла з ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», залишивши у товаристві залишки замку, а ОСОБА_3 мала передати Тернопільська Єпархія УАПЦ гроші у сумі 382578 грн.

На даний час у даному кримінальному провадженні виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.

Проведеним досудовим розслідуванням були проведенні, наступні слідчі (процесуальні) дії:

 • 10.07.2020 року допитано свідком ОСОБА_1 ;
 • 15.09.2020 року здійснено тимчасовий доступ та вилучено копії реєстраційної справи по реєстрації права власності на залишки гідроелектростанції;
 • 17.11.2020 року допитано свідком ОСОБА_4 ;
 • 17.11.2020 року допитано свідком ОСОБА_2 ;
 • 20.11.2020 року допитано свідком ОСОБА_5 ;
 • 16.11.2020 року ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду
 • м.Львів продовжено строк досудового розслідування до 29.05.2021 року;
 • 19.05.2021 року допитано свідком ОСОБА_6 ;
 • 19.05.2021 року допитано свідком ОСОБА_3 ;
 • 06.04.2021 року направлено запит в Тернопільську ОДА для отримання інформації щодо надання дозволу на відчуження пам`ятки архітектури;
 • 19.05.2021 року направлено запит в Борщівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, щодо підтвердження смерті ОСОБА_7 .

Зазначена хронологія проведення слідчих дій та прийняття процесуальних рішень свідчить, що при досудовому розслідування дотримувались розумні строки, тривалість слідства зумовлена проведенням значної кількості слідчих дій.

В даному кримінальному провадженні жодній особі не повідомлено про підозру.

Беручи до уваги, що по кримінальному провадженню необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, а саме: витребувати інформацію із Тернопільської ОДА, витребувати інформацію із Борщівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність, а тому необхідний додатковий строк для проведення вказаних слідчих та процесуальних дій.

Слідчий Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області Собків А.М. клопотання підтримує, просить задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши слідчого та дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

В ході судового розгляду встановлено, що в провадженні органу досудового розслідування дійсно перебуває кримінальне провадження №62019140000001328 від 29 листопада 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Згідно до ч. 1. ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора, або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу, а саме, строком що не перевищує шести місяців для злочинів середньої тяжкості.

Згідно ч. 2 ст.219КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ч. 5 ст.294КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк, що закінчився, поновленню не підлягає.

Відповідно до ч. 1 ст.295-1КПК України визначений порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею, зокрема, у випадках, передбачених ст. 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування. Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора. Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування. Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя зазначає, що на даний час існують об`єктивні обставини, через які досудове розслідування не може бути завершене в терміни, передбачені ст. 219 КПК України,проведення вказаних слідчих та процесуальних дій необхідно для всебічного, повного та об`єктивного розслідування у кримінальному провадженні.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно з ч. 3 ст. 12 КК України злочином середньої тяжкості є злочин,за якийпередбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі настрокне більшеп`яти років.

Склад кримінального правопорушення, досудове розслідування якого здійснюється у вказаному кримінальному провадженні, кваліфіковано за ст. 364 ч.1 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання арешт строком до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Врахувавши ст. 12 КК України та п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України, можна прийти до висновку, що у згаданому кримінальному провадженні проводиться досудове розслідування злочину середньої тяжкості, строк якого становить 12 місяців з дня внесення відомостей до ЄРДР і до дня повідомлення особі про підозру.

Дивитися також

При обчисленні строків місяцями строк закінчується у відповідне число останнього місяця. Якщо закінчення строку, який обчислюється місяцями, припадає на той місяць, який не має відповідного числа, то строк закінчується в останній день цього місяця. Це передбачено ст. 115 ч.4 КПК України.

Відповідно до положень ст. 115 ч. 5 КПК України, при обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу.

Проаналізувавши все вище наведене, а також врахувавши той факт, що відомості в ЄРДР у зазначеному кримінальному провадженні були внесені 29 листопада 2019 року і до цих пір жодній особі не було повідомлено про підозру, строк досудового розслідування у ньому закінчується 29 травня 2021 року.

Таким чином, на переконання слідчого судді, яке отримано в результаті аналізу зазначених норм кримінального процесуального законодавства, обставин клопотання та доданих до нього доказів, виконання всіх необхідних слідчих дій, потребує додаткового часу, якого у слідчого немає внаслідок закінчення строку досудового розслідування кримінального правопорушення, є підстава для продовження строку досудового розслідування ще на три місяців, оскільки на даний час є очевидним той факт, що проведення слідчих дій є необхідним і обов`язковим для виконання завдань кримінального провадження, в тому числі забезпечення повного розслідування і судового розгляду.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.219294295-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, №62019140000001328 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2019 року на три місяців, тобто до 29 серпня 2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: (підпис)

Копія вірна

Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах кримінального провадження №62019140000001328 від 29 листопада 2019 року.

Ухвала набрала законної сили «25» травня 2021 року.

Слідчий суддя: Н. В. Яковець

Джерело: Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

Нагадаємо:

https://mefodiy.org.ua/bulo-vashe-stalo-nashe/
https://mefodiy.org.ua/ofis-prezidenta-ukraini-vidreaguvav/
Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку