Зараз читаєте
День святої Параскеви-П’ятниці: Приклад незламної віри великомучениці

День святої Параскеви-П’ятниці: Приклад незламної віри великомучениці

Сповнене чеснот християнське життя великомучениці Параскеви-П’ятниці, пам’ять якої ми вшановуємо 10 листопада, для нас є прикладом відданості Богові.

В місті Іконія у ІІІ столітті, в період гоніння на християн, свята не боялася сміливо визнавати віру в Господа Ісуса Христа. Ба більше, між життям в достатку за умови, що Параскева відречеться від Господа, та стражданнями і смертю за свою віру – вона без зволікань обрала відданість Небесному Отцеві.

Свята Параскева була довгожданою дитиною. Її побожні батьки ревно молилися до Господа, щоби в їхній сім’ї з’явилася дитина. Вони роздумували над стражданнями Сина Божого та постилися щоп’ятниці. Саме того дня в них народилася донечка, яку й назвали Параскева, що з грецької означає «п’ятниця». Дівчинка росла дуже вродливою і займалася благодійністю, будучи християнкою. Після смерті батьків вона отримала від них великий спадок. Передусім Параскева хотіла присвятити своє життя служінню Господу, тож роздала все своє майно убогим, якими опікувалася, та вирішила стати нареченою Небесного Жениха – Єдинородного Сина Божого, прийнявши обітницю безшлюбності. Добрими словами і ділами вона свідчила про Бога іншим людям, які наверталися від ідолопоклонства – до християнства.

Проте поганам не подобалася її діяльність: вони схопили дівчину, побили і згодом кинули до в’язниці. Там їй завдавали мук, а також всіляко підмовляли відмовитися від істинної віри під страхом смерті. Під час катувань Господь допомагав Параскеві, і свідками тих чудес стали чимало людей, які наверталися у християнство. Тоді мученицю обезголовили – так невинна світла душа зустрілася з нашим Спасителем. Святу Параскеву поховали у власному домі, а біля її мощей зцілювалися люди від різноманітних хвороб.

Дивитися також

Життя святої Параскеви-П’ятниці нагадує нам про те, що краса – тимчасова, а матеріальні речі – не вічні. Важливо слідувати за Христом, Який навчав нас: «Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше» (Мф. 6: 19-21). Приклад незламної віри великомучениці свідчить про непереможну любов до Христа. Тож утверджуймося в істинній вірі й кожен свій день проведімо з надією на Господа!

Джерело Православна церква України

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку