Зараз читаєте
ФОТО/ВІДЕО: Урочисте вшанування преподобного Паїсія Величковського в Полтаві – Благословення, Єднання та Героїчна Спадщина

ФОТО/ВІДЕО: Урочисте вшанування преподобного Паїсія Величковського в Полтаві – Благословення, Єднання та Героїчна Спадщина

Урочисте вшанування преподобного Паїсія Величковського у Полтаві, з очолюючим митрополитом Єпіфанієм, стало символом єднання та патріотичного піднесення. Митрополит закликав до молитви за Героїв-воїнів та мир в Україні. Нагородження медалями «Хрест свободи» та народження скульптурного образу відзначили героїчних захисників та українську національну ідентичність.

Митрополит Єпіфаній очолив святкове богослужіння, визначальний момент – народження скульптурного образу

У світлі божественної благодаті та патріотичного піднесення, 15 листопада 2023 року в Полтаві відбулося надзвичайно важливе історичне святкування – урочисте вшанування преподобного Паїсія Величковського, великого духівника та захисника української духовності.

Святкове богослужіння у Свято-Успенському кафедральному соборі, було очолене величезною авторитетною постаттю – митрополитом Київським і всієї України – Єпіфанієм, який хлібом та сіллю був гостинно зустрінутий на Полтавщині. Ця незабутня подія стала свідком об’єднання вірян в спільній молитві за Героїв-воїнів та за майбутню справедливу перемогу України на РФ.

«Сьогодні наші серця наповнені вдячністю тим, хто героїчно бореться за свободу нашої землі. У величі цього святого відображається міць та віра нашого народу», заявив митрополит Єпіфаній, закликаючи до єднання і посиленої молитви за мир в Україні.

Митрополит Київський висловив вдячність Архієпископу Полтавському та Кременчуцькому Федору за волонтерську діяльність і підтримку захисників. Медалями «Хрест свободи» були відзначені справжні герої, які віддали своє життя за волю та незалежність України, що стало символом невмирущої любові до Батьківщини, любові до українського народу.

Дивитися також

Святковий момент народження скульптурного образу преподобного Паїсія, якого створив майстер Володимир Цісарик, став визначальним. Його книга, що містить слова святого, стала меседжем для кожного українця – викликом підтримувати національну ідентичність та віру.

У завершенні цього божественного дійства звучала мелодія гурту «Шумʼ я», наповнюючи храм полтавським духом, псалмами та піснями, які зафіксовані в історії Полтавщини. Ця подія вирізняється величчю і святістю, закликаючи кожного громадянина продовжувати служіння Батьківщині та утверджувати духовну міць нації.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку