Зараз читаєте
Головне таїнство-причастя: День спільного об’єднання в Свято-Миколаївському Соборі Кременця

Головне таїнство-причастя: День спільного об’єднання в Свято-Миколаївському Соборі Кременця

Духовна глибина – обраний шлях віруючого, через причастя та молитву. “Хто буде їсти хліб цей, або питиме чашу Господню недостойно, матиме провину перед Тілом і Кров’ю Господніми. Нехай же досліджує себе людина, і таким чином нехай їсть від хліба цього і п’є з чаші цієї. Бо хто їсть і п’є недостойно, той їсть і п’є осуд собі, не розмірковуючи про Тіло Господнє. Ось чому поміж вами багато немічних і хворих, і чимало помирає” – так пише ап. Павло в 11 главі Першого послання до Коринтян.

Відчуйте сакральний момент спільного причастя в Свято-Миколаївському Соборі, де віра та молитва об’єднали серця вірян у день пам’яті святителя Миколая

У день відзначення пам’яті святителя Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських, 6 грудня 2023 року, Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор спільно з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом та єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським Павлом молилися за Божественною літургією в храмі на честь святителя Миколая, що розташований у Кременці, Тернопільської області – Свято-Миколаївському Соборі.

Архієреям автокефальної Української Православної Церкви співслужило місцеве та запрошене духовенство.

У теплих обіймах віри та благословенній атмосфері Свято-Миколаївського Собору, у день відзначення пам’яті святителя Миколая Чудотворця, розквітали серця вірян зігріті молитвою та полум’ям свічок. Об’єднані в спільній молитві, вірні Української Церкви відчували надзвичайну силу духовного спільнотства.

Серед найважливіших моментів урочистого богослужіння відбулось головне – причастя, таїнство, яке згідно зі словами святителя Іоанна Златоуста, зводить нас до єднання з Богом: “Хто їсть Мою Плоть і п’є Мою Кров, має життя вічне, і Я воскрешу його останнього дня.”

У цей особливий історичний день віруючі вперше мали благословення прийняти головне таїнство з рук митрополита автокефальної Церкви – владики Нестора, ставши “причасниками Божества”. Вірячи в слова святителя Іоанна Дамаскіна, що Тіло і Кров Христові очищують нас від усякої скверни, вони стали “єдиним тілом Христовим, єдиною кров’ю і членами один одного.”

Дивитися також
Стаття розкриває сутність вшанування святих у Православній Церкві, підкреслюючи, що ця пошана відбувається не як до богів, а як до угодників, друзів та старших наставників Божих. Основу для цього підходу закладено апостолом Павлом, а віра святих є вірою Православною з часів апостольських. Стаття також вказує на розділення святих за ликами святості залежно від їхнього подвигу та життєвого шляху.

Свято-Миколаївський Собор вразив своїх прихожан не лише святковим богослужінням, але й глибоким дотиком духовності. Цей день став свідком злиття віри, молитв та любові – того, що надає сенс та наповнює серця вірян світлом вічності. “Сьогодні ми стали єдиним тілом Христовим, об’єднані Його Тілом і Кров’ю, та молимось за єдність і добро нашої Батьківщини”. Нехай ця єдність буде джерелом духовної сили і спокою для кожного серця.

Завершилося урочисте богослужіння спільною молитвою до святителя Миколая, після якої митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор привітав громаду з храмовим святом, яке вперше в цьому році відзначається 6 грудня за новоюліанським церковним календарем.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку