Зараз читаєте
На Тернопільщині вшановують пам’ять жертв більшовицької агресії

На Тернопільщині вшановують пам’ять жертв більшовицької агресії

Пам’ять жертв більшовицького режиму вшановують на Тернопільщині, де понад 80 років тому московські карателі на мосту через Дністер підірвали товарні вагони з українськими патріотами. Про це повідомив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш, передає Укрінформ.

«81 рік з часу Заліщицької трагедії… Чорної сторінки в історії нашого краю. Придушити опір українців, депортувати в ГУЛАГ- ось що передувало подіям 5-го липня 1941 року. У цей трагічний день енкаведисти зібрали людей в товарні вагони, доправили їх на міст і підірвали його. Це стало найжорстокішим методом знищення інтелігенції. Подібні звірства проти українського народу сьогодні чинять російські окупанти. Не забудемо та не пробачимо ворогу», – написав Труш.

За свідченням архівних документів та очевидців, унаслідок жахливого злочину НКВД 1941 року в Заліщиках на Тернопільщині загинули близько тисячі українських патріотів. Совєтські окупанти облили пальним 14 вагонів із політв’язнями із Західної України, 50-70 осіб у кожному, підпалили вагони і підірвали міст через Дністер. У тому місці береги річки дуже високі та стрімкі – ніхто не вижив. У молдовському містечку Вадул-луй-Воде у братській могилі поховано людей, тіла яких принесла стрімка течія Дністра. Їхні руки були зв’язані дротом.

Совєтська пропаганда, як і в інших схожих випадках, «повісила» цей злочин на нацистів. Та залишилося багато свідків, які бачили, що його скоїли більшовики.

Дивитися також

Напередодні Другої світової війни внутрішні тюрми НКВД УССР були переповнені в’язнями. Станом на початок червня 1941 року у в’язницях утримувалося майже 73 тис. людей, які були заарештовані більшовицькими каральними органами в ході совєтізації анексії до складу СССР територій Галичини, Волині та Північної Буковини після «визвольних походів» Червоної армії в 1939—1940 роках. Більшість в’язнів було депортовано у ГУЛАГи або розстріляно.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку