STOP
WAR
💗 Онлайн пожертва 🕯️ Поставити свічку 🙏 Онлайн записка Церковна лавка
Зараз читаєте
Освячення нового храму в Коломиї: урочиста подія в житті єпархії

Освячення нового храму в Коломиї: урочиста подія в житті єпархії

15 жовтня 2023 року в Коломиї було відзначено освячення нового храму, присвяченого святому апостолу і євангелисту Іоану Богослову. Урочисте богослужіння здійснили високопреосвященні архієреї Православної Церкви України під час святкової літургії.

Благословення та історичний момент: Велика подія для громади Коломиї

15 жовтня 2023 року, в 19-ту в неділю після П’ятидесятниці, В Коломиї відбулося освячення храму і престолу на честь святого апостола і євангелиста Іоана Богослова та архієрейська Божественна літургія.

Урочисте богослужіння звершили: Високопреосвященний архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, Преосвященний єпископ Коломийський і Косівський Юліан, вікарій Івано-Франківсько-Галицької єпархії, єпископ Богородчанський Феогност та місцеве і запрошене духовенство.

Святкову відправу своїм співом супроводжував церковний хор під керівництвом регента – добродійки Людмили Бойчук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, протоієрей Василь Бойчук був удостоєний чергової богослужбової нагороди – права носіння хреста з прикрасами.

Після відпусту зі словом проповіді на тему недільного зачала звернувся Високопреосвященний владика Онуфрій, який також і від імені присутнього єпископа Феогноста привітав Преосвященного владику Юліана, духовенство та парафіян із величною подією в життя єпархії – освяченням собору.

Опісля керуючий Коломийською єпархією розповів про історію цієї святині, зазначивши: «Сьогодні дійсно велика та унікальна історична мить для міста Коломиї, коли трьома архієреями Православної Церкви України, з собором духовенства, чисельними молільниками,  звершено освячення ще одного храму – собору Святого апостола та євангелиста Іоана Богослова. Протягом десяти останніх років громада цього храму активно прямувала до цього дня, долаючи труднощі та випробування. Сьогодні насамперед хочу подякувати священникам цього собору: отцям Василю та Анатолію, які, з мого благословення, ревною працею та молитвою вели дану громаду, преображаючи храми людських душ та стіни цього величного собору. Вони дійсно стали добрими сіячами Божого Слова, яке так щедро проросло в цій громаді й явно принесло свій плід – відбудову цього величного храму».

Далі Преосвященний владика подякував архіпастирям за співслужіння та, на пам’ять про відвідини міста Коломиї й освячення собору, подарував архієреям унікальні писанки.

Дивитися також

Після цього відбулося відзначення церковними нагородами благодійників храму.

Завершилось торжественне богослужіння уставним многоліттям та спільною світлиною.

Джерело Коломийська ЄпархіяПравославної Церкви України

© 2015-2026 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку
🌍