Візит Блаженнійшого Епіфанія до монастиря Ксенофонт став знаком духовної єдності між ПЦУ, Вселенським Патріархатом і Святою Горою.
Митрополит Епіфаній: «Томос став знаком нашої духовної зрілості і єдності з Матір’ю-Церквою»
11 жовтня 2025 року ввечері Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній разом із паломницькою делегацією прибули морем до монастиря Ксенофонт — завершального пункту свого перебування на Святій Горі Афон.

На набережній делегацію зустріли священноігумен обителі архімандрит Алексій, митрополит Мілетський Апостол — представник Вселенського Патріарха Варфоломія, а також братія монастиря. Після сердечного привітання Предстоятель ПЦУ очолив подячний молебень у храмі обителі.

Ігумен Алексій звернувся до Митрополита Епіфанія зі щирими словами підтримки, засвідчивши любов і духовну солідарність братії Ксенофонту з українським народом, який мужньо протистоїть російській агресії.
У відповідь Блаженнійший владика подякував за теплу зустріч та постійну підтримку України з боку афонських ченців.
«Тут, у Ксенофонті, отцем Лукою був створений Томос про автокефалію Православної Церкви України. Цей монастир назавжди вписано у духовну історію єднання між нашою Церквою, Вселенським Патріархатом і Святою Горою», — наголосив Митрополит Епіфаній.
Після поселення гості взяли участь у братській трапезі, помолилися на вечірньому богослужінні та вшанували святині монастиря. Завершився день теплим братнім спілкуванням у отця ігумена, що стало духовним підсумком паломництва на Святу Гору Афон.
Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України




