Зараз читаєте
Пам’ять про святого Андрія: Вселенський Патріархат у високошанованому об’єднанні з Римською Церквою

Пам’ять про святого Андрія: Вселенський Патріархат у високошанованому об’єднанні з Римською Церквою

30 листопада 2023 року, Вселенський Патріархат вшанував святого Андрія у спільноті з делегацією Римської Церкви. Урочистість відзначила єднання християнських традицій та високий ступінь співпраці.

У Константинополі відбулася урочиста Літургія за участі делегації з Риму

Непрочитане послання Папи Франциска на свято Інтронізації Константинопольської Церкви

В урочистій обстановці Вселенський патріархат вшанував пам’ять свого засновника святого первоапостола Андрія.

У четвер, 30 листопада 2023 року, Архиєрейську багатоархиєрейську Божественну Літургію звершив Предстоятель Святішого Вселенського Патріарха о. Варфоломея, за участю прп. Архиєреї старця Деркона п. Апостол, п. Дідимотейх, п. Орестіад і Суфлій Дамаскін, п. Наум Стромницький, п. Феодоріт з Лаодикії, п. Нікандрос з Іринуполя, п. Євгеній з Криту, п. Діонісій з Закінфа і Строфи. , пан Стефанос з Калліополя і Мадітоса, пан Йов з Пісідії, пан Ієронім з Лариси і Тирнавоса, пан Продром з Ретімно і Авлопотамос і пан Платон з Лагади, Літіса і Рентини.

Під час Божественної Літургії також була присутня Делегація Римської Церкви.

Преподобний Первосвященики старійшини Халкідону, пан Еммануїл, з Додоні, пан Хризостом, з Філадельфії, пан Мелітон, з Міріофітоса та Перістасея, пан Іріней, з Мирона, пан Хризостом, з Тіатир і Великої Британії, пан Микита, з Іконії, пан Теолептос, з Крініса, пан Кириллос і пан Кідоніон, Афінагор, Сілівріас, пан Максимос, Смірна, пан Бартоломей, Імбро і Тенеду, пан Кириллос, Саранда Еклесіон, пан Андреас, і Проусій, пан Йоаким, Теофіла. Єпископи Галікарнасу пан Адріанос, пан Кассіан з Арабіссу, пан Веніямін з Тралеона, пан Смарагдос з Дафнусії, пан Михаїл з Комано, пан Паїсій з Ксантуполя та пан Ігнатій з Салони, Екзох. Заступник міністра закордонних справ Греції пан Георгіос Коцірас, як представник грецького уряду, та екс. Заступник міністра освіти пан Зетта Макрі та посол пан Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті, екс. Посол України в Туреччині пан Василь Боднар, якого супроводжував Едім. Генеральний консул п. Роман Недільський, духовенство, ченці та черниці, представники християнських громад міста, настоятель першого католицького монастиря Паннонхалма Угорщини о. Пан Кириллос Хортобагі, Господь Служителі Великої Церкви Христа на чолі з Генеральним Секретарем їхнього Братства «Панагія і Паммакарістос», Етімол. пан Константінос Делікостаніс, магістр роду, вчителі та учні сімейних шкіл міста, а також безліч віруючих з міста, Греції та України.

Божественне слово проповідував прп. Митрополит Нью-Джерсі п. Апостолос.

Після звільнення Вселенський Патріарх звернувся до офіційної Делегації Римо-Католицької Церкви.

«Наші серця сповнені радості, коли ми знову приймаємо і вітаємо вас цього року у Святому Центрі Православ’я, сьомому соборі Вселенського Патріархату в історичному Фанаріо, з нагоди свята святого апостола Андрія Протокліта, засновник і покровитель мученицької Константинопольської церкви. Від щирого серця дякуємо нашому дорогому братові, Його Святості Папі Франциску, який призначив і послав вас Своїми представниками та носіями Його сьомого празничного послання. Благословенна традиція обміну делегаціями, встановлена ​​Вашими та нашими попередниками, Папою Павлом VI та Вселенським Патріархом Афінагором, під час Престольних Свят наших Церков, дозволяє нам знову вигукнути слідом за Псалмоспівцем: «Дивіться, що добре чи що зло, але чи брати обговорюють це?» (Пс. rlb’, 1).»

Вселенський Патріарх зазначив, що цей рік ознаменувався двома важливими подіями у відносинах двох Церков-сестер, Православної та Римо-Католицької, які стосуються їх спільного інтересу до синодальності та питання першості.Першою, за його словами, є 15 Пленарне засідання Спільної міжнародної комісії з богословського діалогу між двома Церквами, яке відбулося в Олександрії в червні минулого року, і друге, 16-е Звичайне Генеральне зібрання Синоду Єпископів Римо-Католицької Церкви, яке зібралося в Римі в жовтні минулого року. . Звернувшись до того, що обговорювалося під час двох вищезазначених подій, Його Святість зазначив, що єдність, «яку ми прагнемо і для якої ми ревно працювали понад півстоліття, не є розкішшю», і вказав на важливість і цінність чесний діалог.

«Господь і Спаситель наш Ісус Христос молився трохи перед Своїми всеосяжними Страстями: «Нехай усі будуть одно, як Ти, Отче, в Мені і Я в Тобі, так нехай і вони будуть у Мені, щоб може світ повірити, що Ти послав Мене (Івана 17:21). Ця єдність стає дедалі гострішою потребою в нинішньому контексті все більш секуляризованого світу, роздираного різноманітними деструктивними ідеологіями та суперечками. Нас особливо тішить той факт, що після Святішого Брата Папи Франциска ми маємо спільні позиції щодо актуальних проблем сучасності. Ми обоє боремося за повагу до прав людини, за мир, врегулювання та солідарність. Людські страждання, пригоди біженців, жорстокість війни і, перш за все, страждання мирних жителів і дітей шокують нас. Ми віримо в чесний діалог і його силу як найкращий засіб вирішення розбіжностей між народами та державами. Ми абсолютно переконані, що умиротворення і співпраця релігій значною мірою сприяє миру у всьому світі і що релігійний фундаменталізм є найсерйознішою перешкодою на цьому шляху. Наші спільні зусилля приносять плоди у сфері охорони навколишнього середовища, де внесок християнських Церков і міжрелігійна співпраця мають неабиякий вплив. Усі ці спільні ініціативи та особисті зустрічі, паралельні офіційному богословському діалогу двох Церков, не лише підтримують цей діалог, але підкреслюють силу християнського свідчення у світі та розкривають наші спільні традиції, які втілюють і виражають вірність у непорушна єдність двох заповідей любові до Бога і любові до ближнього, за Киріаконом: «на цих двох заповідях тримається весь закон і пророки» (Мт. 24, 40)».

Дивитися також

Його Святість попросив прп. Кардинал Кох передав Його Святості Папі Франциску «особисті побажання та подяку нашої Скромності, після наших молитов до Господа, за те, що Він зберігає його в доброму здоров’ї, за продовження його високого служіння».

Опісля прп. Кардинал Курт Кох зачитав тепле братерське послання Його Святості Папи Франциска.

Одразу після цього на подвір’ї Патріархії Його Святість зустрів і благословив групу українського духовенства та вірних, які прибули зі своєї багатостраждальної Батьківщини, щоб цього дня бути присутніми на святі Вселенського Патріархату.

Після цього Його Святість прийняв на спеціальному слуханні в Патріаршій канцелярії вих. заступника міністра закордонних справ пана Георгіоса Коціраса, з яким відбувся сердечний обмін думками.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку