Зараз читаєте
Пам’яті мученика Лупа Солунського

Пам’яті мученика Лупа Солунського

Луп Солунський

5 вересня – день пам’яті святого мученика Лупа Солунського, слуги великомученика Димитрія Солунського.

Святий Луп був з великомучеником Димитрієм до кінця його життя, перед смертю великомученик заповів роздати все своє майно бідним. Коли святий Димитрій помер, то Луп виконав його заповіт, а потім вмочив свій одяг у кров Димитрія і взяв перстень з його руки. Цим одягом із кров’ю та перснем з іменем великомученика Димитрія святий Луп творив в Солуні багато чудес: він розбив ідолів в язичницькому храмі, а інших потопив у морі.

Язичники ненавиділи Лупа, намагалися вбити його, але ніхто не міг схопити і скривдити його. Святий стояв неушкоджений посеред розлючених язичників і продовжував проповідувати їм слово Боже. Ідолопоклонники не здавались і оточували святого, намагались влучити зі стріл, кидали каміння, але ніщо не могло навіть наблизитися до святого.

В оточенні язичників святий Луп прийняв хрещення, адже, знаючи, що вороги не відпустять його, хотів померти хрещеним. Він, сповнений великої віри, помолився Богу і з неба пролилася вода, яка і охрестила святого.

Дивитися також

Після цього святий Луп добровільно віддав себе на заклання в руки нечестивих. Взявши святого, повели його до правителя, який намагався переконати раба Христового відступити від Господа свого і поклонитися ідолам. Нічого не змусило святого відректися від віри. Тоді правитель наказав віддати його на жорстокі муки, а потім відрубати голову.

Тіло святого мученика таємно забрали і поховали з почестями, згодом біля його труни почали відбуватися численні зцілення.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку