Зараз читаєте
Почаївська лавра: звучання української молитви та майбутнє автокефальної церкви

Почаївська лавра: звучання української молитви та майбутнє автокефальної церкви

Митрополит Епіфаній розповідає про реєстрацію документів та збереження історичних надбань Почаївської лаври

Предстоятель Православної церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, під час свого візиту до Тернополя, розповів про наближене звучання молитви українською мовою в Почаївській лаврі. Він також зазначив, що цей храм має стати власністю справжньої української православної церкви, а процес реєстрації відповідних документів вже розпочато. Митрополит також підкреслив необхідність створення комісії для збереження історичних цінностей та надбань Почаївської лаври.

Митрополит Епіфаній розповідає про реєстрацію документів та збереження історичних надбань Почаївської лаври

Напередодні звучання молитви українською мовою в Почаївській лаврі, Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, поділився цікавою інформацією під час свого візиту до Тернополя. Він розповів про плани, пов’язані з майбутнім цього знаменитого храму, який має стати частиною справжньої української православної церкви, автокефальної та незалежної.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо реєстрації документів, Митрополит Епіфаній підкреслив, що процес ще триває, проте це питання є лише питанням часу. Він підтвердив, що наразі проводиться робота з відповідними юридичними документами, які дозволять Почаївській лаврі входити в склад української православної церкви.

“Почаївська лавра буде належати справжній українській православній церкві, автокефальній і незалежній. Це питання часу. Ми поки що в стадії відповідних юридичних документів, а далі будемо претендувати на те, щоб бути присутніми в цій всеукраїнській святині”, – заявив Митрополит Епіфаній.

Також Митрополит висловив свої побоювання щодо збереження історичних надбань Почаївської лаври. Він заявив, що майно лаври наразі не обліковане, і він сподівається, що створена комісія зможе визначити статус цих цінностей та надбань.

“Комісія повинна визначити це, бо ми не можемо говорити просто так, голослівно. Якщо створена комісія – вона має взяти на облік те, що перебуває зараз там і є історичним надбанням українського народу і української церкви, щоб справді це не було вивезено, вкрадено, а щоб збереглося для наступних поколінь”, – зазначив Митрополит Епіфаній.

Дивитися також

У контексті перехідних процесів в українській релігійній сфері, Митрополит також зазначив, що прийняття закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською Федерацією, прискорить перехід священників та вірян до Православної церкви України.

“Цей процес незворотній. Він вже відбувається з низів, відбувається об’єднання на рівні громад, але потрібно прийняти відповідний законопроєкт Верховній раді. Зараз є рішення обласних, районних рад зі зверненням до Верховної ради. Я переконаний, що незабаром цей законопроєкт приймуть і там все буде чітко регламентовано, що жодна релігійна організація, яка існує в Україні, не матиме безпосереднього інституційного зв’язку з країною-агресором, з Москвою. Зараз ми бачимо, що під назвою “Українська православна церква” маскуються релігійні організації, які інституційно безпосередньо пов’язані з Російською Федерацією. В нас триває війна. І це стосується безпеки української держави. Держава має дбати про духовну безпеку. Тому буде прийнятий законопроєкт, після якого ті, які бажатимуть служити і надалі Богові і українському народові – залишаться. А хто не хоче – перейменується в Російську православну церкву, щоб не вводити в оману православних українців”, – зазначив Митрополит Епіфаній.

Звучання молитви українською мовою в Почаївській лаврі визнано важливим подією, яка символізує духовне відродження та самостійність української православної церкви. Це крок до покриття потреб та бажань вірних української національної спільноти. Очікується, що завдяки цьому руху, Почаївська лавра стане центром української православної культури та духовності, де молитви та обряди відбуватимуться у відповідності до українських традицій і мови.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку