Зараз читаєте
Православна Церква України запустила власний мобільний застосунок “Моя Церква”

Православна Церква України запустила власний мобільний застосунок “Моя Церква”

Православна Церква України запустила власний мобільний застосунок – “Моя Церква”. Він доповнює низку комунікаційних проектів ПЦУ, серед яких сторінки Церкви в соціальних мережах та друковані видання – часопис “Помісна Церква” та всеукраїнська газета “Моя Церква”. Застосунок вже можна безкоштовно завантажити на обох платформах  – Google Play та App Store.

В першому релізі застосунку “Моя Церква” розміщено 5 розділів, інформація з яких є найбільш затребуваною у вірян:

 НОВИНИ – актуальні сповіщення та новини з життя Церкви. Користувачам застосунку постійно будуть доступні 100 останніх новин або новини за останній місяць (залежить від того, яка з подій наступить першою);

 МОЛИТВИ – щоденні ранкові та вечірні молитви, які для зручності вірян організовані за принципом звичайного молитовника – молитви можна перелистувати, як в книзі;

– КАЛЕНДАР – єдиний з розділів, що працює офлайн, з його допомогою віряни не пропустять жодного церковного свята чи важливої події, крім того, про найбільші свята застосунок нагадуватиме через пуш-повідомлення;

– КАРТА храмів – перша офіційна онлайн-карта храмів ПЦУ, яка постійно доповнюється та оновлюється. Організована на основі карт Google, що дозволяють користувачеві бачити найближчі до свого місцезнаходження храми, а також здійснювати пошук храмів за назвою чи населеним пунктом. В застосунку міститься інформація про розташування, розклад богослужінь, храмове свято та контакти кожного храму, а також розширена інформація про кафедральні храми ПЦУ – додатково фото, опис. На момент публікації база даних застосунку налічує понад 4 500 храмів ПЦУ.

– ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ, в першу чергу, дозволяє користувачам персоналізувати застосунок – пріоретизувати інформацію, обравши стартовий екран; отримувати нагадування про важливі події в житті конкретної парафії та всієї Церкви, а також отримувати привітання з нагоди особистих та загальноцерковних свят. Для тих, хто хоче поспілкуватися на теми духовного життя, тут реалізовано можливість онлайн-чату зі священником.

Презентація застосунку відбулася 15 вересня 2021 року в приміщенні Київської православної богословської академії.  З благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія її провів речник Київської Митрополії Православної Церкви України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

«Ми живемо в той час, коли переважна більшість наших співгромадян мають мобільні пристрої і користуються інтернетом. З одного боку Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей. І саме слово «Церква» означає «зібрання покликаних». Одним із завдань Церкви є єднання і спілкування вірних. Насправді Церква від давнього часу застосовувала різні досягнення цивілізації для того, щоби поширювати слово Боже і поширювати віру.

Це перший застосунок ПЦУ, що об’єднує одразу кілька різнопланових тем, та на основі якого Церква в майбутньому планує розвивати свою присутність в цифровому просторі. Перший реліз застосунку для нас носить зокрема тестовий характер, ми прагнемо почути вірних, яку інформацію про Церкву та від Церкви вони хотіли б мати в своєму смартфоні. Вже сьогодні для наступного релізу ми плануємо втілити більше можливостей, в першу чергу, духовної підтримки, доповнення календаря проповідями Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та цікавою інформацією з історії свят. Карта – як живий організм, буде постійно оновлюватися та доповнюватися», – зокрема сказав архієпископ Євстратій.

«Однак – зазначив архієрей – спілкування через додаток, як і всяке віртуальне спілкування, не може і не буде заміняти для вірних особисте спілкування зі священиком, молитву в храмі та участь в богослужінні й таїнствах».

Перший реліз застосунку “Моя Церква” вже доступний для скачування:

Дивитися також

Google Play: bit.ly/3lqX7YP
App Store: apple.co/3hyL22F

Ми будемо вдячні за ваші коментарі та побажання, надіслані на адресу: support@pomisna.info

Розробка застосунку: Д2

В рамках заходу також відбулася презентація документального серіалу про храми Православної Церкви України, який вже у вересні стартує на сторінках ПЦУ в соціальних мережах (Facebook та YouTube) і покликаний мотивувати відкривати Україну в тому числі й через дослідження нашої церковно-культурної спадщини. Мобільний застосунок “Моя Церква” стане добрим помічником в цій мандрівці.

Джерело: Пресслужба ПЦУ

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку