Зараз читаєте
Преподобна Феодора Олександрійська

Преподобна Феодора Олександрійська

24 вересня – день пам’яті преподобної Феодори Олександрійської, яка за життя прославилась надзвичайною вродою і сильним характером. Вона була щаслива в шлюбі, але один заможний чоловік, вражений вродою Феодори, почав всіляко схиляти її до перелюбства. Юна Феодора довгий час не піддавалася його впливу. Тоді заможний чоловік підкупив одну жінку, щоб вона допомогла йому звабити юну красуню. Обдурена дівчина зрадила своєму чоловіку, але тільки потім зрозуміла що вона згрішила.

Преподобна, згораючи від сорому, не залишилась в Олександрії, а вирішила піти в монастир. Щоб люблячий чоловік не знайшов її, Феодора обрізала волосся і взяла чоловіче ім’я. В монастирі довго не хотіли приймати дівчину в силу її молодості, але вона пообіцяла виконувати всі чернечі настанови та молитви. Ченці дивувались її стійкості та духовним подвигам.

Одного разу Феодора змушена була заночувати в Олександрійському монастирі. Дочка ігумена цього монастиря спокусилася вродою Феодори і почала намовляти її на гріх, адже не знала, що це жінка. Отримавши різку відмову, дочка ігумена вирішила згрішити з іншим ченцем і зачала дитя. Ігумен почав випитувати дочку про батька дитини, вона зостраху назвала ім’я Феодори.

Ніхто не вірив наклепу, що батьком дитини могла бути Феодора, адже знали її чисте життя ченця. Коли блудниця народила, дитину принесли Феодорі і почали докоряти за гріх. Преподобна, не видавши своєї таємниці, взяла дитя і пішла геть з монастиря. Протягом семи років Феодора виховувала дитину та навчала її мудрості. На прохання ченців, ігумен пустив назад до монастиря Феодору з дитям. Там вони прожили два роки в окремій відлюдненій келії.

Дивитися також
Молитва і підтримка: Роздуми в Міжнародний день сім'ї

Лише після смерті преподобної ченці дізнались, що вона насправді була жінкою. Вони картали себе за всі образи та зневагу до святої Феодори. Чоловік Феодори дізнавшись про подвиг дружини і сам прийняв чернечий постриг.

Переглянути коментар (1)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку