Зараз читаєте
Преподобний Антоній Римлянин

Преподобний Антоній Римлянин

Преподобний Антоній Римлянин

16 серпня ми вшановуємо пам’ять святого преподобного Антонія Римлянина. Йому звертаються за допомогою при отруєннях та хворобах щелепи. Також святого вважають покровителем мандрівників, особливо тих, хто подорожує морем.

Антоній Римлянин народився в Римі в 1067 році в знатній та багатій родині християн. Батьки виховали сина в християнському благочесті. Юнак втратив батьків коли йому виповнилось сімнадцять років і став єдиним спадкоємцем статку свого батька. Він вирішив роздати частину спадщини бідним та знедоленим, а решту вкласти у дерев’яну бочку і пустити у море.

Після цього Антоній прийняв постриг в одному з пустельних скитів, де прожив двадцять років. Гоніння з боку латинян на православних змусило братію розійтися. Преподобний Антоній мандрував, переходячи з місця на місце, поки не знайшов на безлюдному березі моря великий камінь, на якому цілий рік прожив у пості і молитві.

Одного разу страшна буря зірвала камінь, на якому знаходився преподобний Антоній Римлянин, і понесла його в море. Під свято Різдва Пресвятої Богородиці камінь зупинився недалеко від Hовгоpода. Цю подію засвідчено в новгородських літописах. На тому місці преподобний Антоній заснував монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Наступного року рибалки виловили бочку зі спадком преподобного Антонія, пущену в море багато років тому. Вказавши, що знаходилося в бочці, преподобний забрав купив для обителі землі.

Дивитися також

До наших днів зберігся собор на честь Різдва Пресвятої Богородиці, збудований за життя преподобного в 1117-1119 роках відомим новгородським зодчим Петром, з фресковими розписами 1125 року. Через декілька років святитель Hіфонт Hовгоpодский поставив преподобного Антонія ігуменом монастиря.

Помер святий Антоній 3 серпня 1147, у віці сімдесяти дев’яти років. Мощі його були знайдені 1 липня 1597 нетлінними, і покладені в окуту сріблом раку. З того часу було засновано в пам’ять його хресний хід із Софійського собору, у першу п’ятницю після Петрова дня. При раці преподобного знаходилася гілка осоки, з якою Антоній приплив з Риму, тримаючи її в руці. Так він зображується і на іконах.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку