Зараз читаєте
Розпочинається Різдвяний Піст: Очищення душі та готовність до свята

Розпочинається Різдвяний Піст: Очищення душі та готовність до свята

Завтра розпочинається Різдвяний піст для православних християн, супроводжуючи нас духовним очищенням та готовністю до свята Різдва Христового. Період триватиме сорок днів, завершуючись Святвечором 24 грудня за новоюліанським календарем. У цей час наголошується, що покаяння та молитви є важливішими, ніж обмеження в їжі, спираючись на слова святителя Іоана Золотоустого.

Важливий період для православних християн: Покаяння, молитви та справи милосердя

Дорогі брати і сестри! Від завтра розпочинається важливий період у житті православних християн – Різдвяний піст, під час якого ми очищуватимемо наші душі та готуватимемося до зустрічі свята Різдва Христового.

Піст триватиме сорок днів до Святвечора, який цьогоріч ми вперше відзначатимемо за новоюліанським календарем – 24 грудня.

Дивитися також
День пам'яті та перемоги над нацизмом: Тернопільщина вшановує жертв війни та продовжує боротьбу з агресором

Пам’ятаймо, що піст є періодом найперше духовного очищення, і обмеження в їжі без щирої молитви та покаяння не принесуть бажаної духовної користі. Святитель Іоан Золотоустий навчає: «Не кажи мені, що ти так багато днів постив, не з’їв того й іншого, не пив вина, пережив нечистоту, а покажи мені, чи став ти лагідним після того, як був гнівливим, чи зробився людинолюбним після того, як раніше був жорстоким, бо, якщо ти упоєний гнівом, то навіщо пригнічуєш свою плоть? Якщо всередині заздрість і користолюбство, то яка користь від пиття води? Тепер шукаю не того, яка трапеза, але чи відбулася переміна злого напрямку думок». Тож проведімо цей час у молитвах і покаянні, здійснюючи справи милосердя, аби зустріти Різдво Господа нашого Ісуса Христа оновленими та вдосконаленими, зберегти свої духовні здобутки та надбання і після нього, примножити їх та надихати своїм прикладом інших.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку