Зараз читаєте
Сьогодні – День пам’яті рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської

Сьогодні – День пам’яті рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської

Вітаємо жіноцтво, яке носить ім’я Ольга, з іменинами, з днем ангела! Ваша небесна покровителька – свята рівноапостольна княгиня Ольга, одна з найвідоміших жінок в нашій історії. Вона була першою християнкою на великокняжому престолі Києва і мудро правила великою державою впродовж цілих 17-ти років.

Ім’я Ольга – адаптоване зі скандинавського Гельґа (Хельга), що означає «свята». Прийняла християнство вона, за твердженням істориків, не пізніше 955 року, і важливість цієї події засвідчується тим, що про неї згадують не лише вітчизняні літописні джерела, а й іноземні. Християнство мало великий вплив на життя княгині Ольги та Київської держави, якою вона керувала. За переданням, вона збудувала багато церков, а першою – церкву на честь святого Миколая на Аскольдовій могилі. Вона багатьох навернула до нової на той час релігії і показала народові інший, християнський світогляд: творила діла милосердя, праведно судила, допомагала хворим і потребуючим. На жаль, їй так і не вдалося навернути до християнства сина Святослава, але її справу гідно продовжив онук Володимир – той, хто за кілька десятиліть потому зробить християнство державною релігією всієї Русі.

МОЛИТВА

до святої рівноапостольної княгині Ольги

Дивитися також
Щастя на війні: український досвід

О, свята рівноапостольна княгине Ольго, першоугоднице руська, тепла за нас перед Богом заступнице і молитовнице. До тебе вдаємося з вірою і з любов’ю благаємо: будь нам у всьому доброму помічницею і сподвижницею. Як ти за життя намагалася просвітити праотців наших світлом святої віри і навчити їх творити волю Господню, так і нині, перебуваючи в небесних оселях, богоприємними твоїми молитвами допомагай нам у просвітленні розуму і серця нашого світлом Христового Євангелія, щоб ми вдосконалювалися у вірі, благочесті й любові Христовій. Тих, що у скорботах і убогості, утіш; тим, що у бідності, подай руку допомоги; покривджених і тих, хто терпить напади, захисти, а засліплених єресями, відпалих від істинної віри надоум. Виблагай для нас у Всещедрого Бога всілякі блага, потрібні для життя земного і вічного, щоб ми, богоугодно проживши, сподобилися стати спадкоємцями в Царстві Христа Бога нашого, Якому з Отцем і Святим Духом належить всяка слава, честь і поклоніння навіки-віків. Амінь.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку