Зараз читаєте
Спеціальне поминання за померлих: єдність через молитву та пам’ять

Спеціальне поминання за померлих: єдність через молитву та пам’ять

Митрополит Епіфаній звертається до вірян з приводу спеціального поминання за померлих, наголошуючи на важливості молитви за тих, кого ми втратили. Він закликає також пам’ятати загиблих українських воїнів, виявляючи турботу та любов до їхніх душ.

Митрополит Епіфаній закликає до молитовного об’єднання

Сьогодні, у вівторок після Фоминої неділі, ми звершуємо особливе поминання за померлих, підносимо молитви за наших спочилих рідних та близьких – у храмах, вдома, на місцях поховання. Це поминання має багато назв – давню словʼянську Радониця або Радуниця, яку ми знаходимо ще в літописах, а також різні народні назви – гроби чи гробки, діди, проводи. Незалежно від назви сутність поминання залишається єдиною – спогад про наших спочилих та молитва про них.

Адже молитва стає зв’язком із тими, кого – як може здаватися – ми втратили. Однак це лише здається, бо у Бога немає мертвих. У Бога всі живі. І навіть ті, кого ми більше не бачимо із нами поруч, кого оплакуємо, незримо перебувають із нами у духовному бутті.

Смерть забирає тлінне тіло людини, але ніколи не може забрати нашої любові. У нашій молитві за спочилих ми виявляємо нашу турботу про них і нашу нескінченну любов, яка долає все, що розділяє живих і померлих, яка долає і час, і простір, і саму смерть. Святі отці навчають, що для померлих братів наших і сестер поминання – немов шматок хліба голодному і кухоль води спраглому. Це велике добре діло.

Не забудьте нині піднести молитви й за українських воїнів, що полягли, захищаючи нас у цій вже більш як десятирічній війні. Через дії агресора по всій країні множаться могили, множаться сльози – адже гинуть невинні жертви, страчуються полонені, юні життя обриваються ракетними ударами… Нам навіть достеменно невідомі імена усіх, хто загинув – за нас чи поруч із нами, лише через те, що вони були українцями, такими ж, як і ми.

Дивитися також

Тож піднесімо сьогодні молитви за наших рідних і близьких, за полеглих українських воїнів, за невинних жертв, аби попіклуватися про їхню вічність, виявити щодо них любов і турботу – адже їхні душі живі, і ми неодмінно зустрінемося із ними у час воскресіння з мертвих.

Упокой, Господи, душі всіх від віку спочилих православних християн і всіх тих, хто своє життя віддав за волю і незалежність України, і всяку душу, яка спочила і Твоєї Милості потребує, і прости їм усі провини їхні, вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне, і створи їм вічну пам’ять.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку