Зараз читаєте
Святі мученики Гурій, Самон та Авив

Святі мученики Гурій, Самон та Авив

28 листопада – день вшанування пам’яті святих мучеників Гурія, Самона та Авива, відомих серед православних християн як покровителів шлюбу та щасливої родини.

Святі мученики Гурій та Самон постраждали під час гонінь на християн при імператорах Діоклітіані та Максиміані в місті Едессі. Їх схопили та змушували принести жертву язичницьким богам, але святі відповіли рішучою відмовою, висповідавши свою віру в Христа. За це вони піддалися страшним мукам: їх били, підвішували за руки, прив’язавши до ніг важкий тягар, кидали в тісну темницю. Мученики все переносили з твердістю і молитвою. Вночі їх відвезли за місто і обезголовили. Християни викрали їх знівечені тіла та поховали з почестями.

Через багато років останній імператор-язичник Лікіній знову розпочав гоніння на християн.

Диякон на ім’я Авив, якого імператор наказав схопити за ревне поширення істинної віри, сам прийшов до катів, не бажаючи, щоб при його розшуку постраждали інші християни. Святий сповідав віру в Христа і був засуджений до спалення. Мученик сам пішов у вогонь і з молитвою віддав дух свій Господу. Коли вогонь погас, мати святого і родичі знайшли тіло його неушкодженим. Мученика поховали поруч зі святими Гурієм і Самоном.

Дивитися також

Після смерті святих відбувалися численні чудеса з тими, хто з вірою і любов’ю закликав їх собі на допомогу.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку