Зараз читаєте
Святі мученики, які віддали життя за віру: історія мучеництва Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв

Святі мученики, які віддали життя за віру: історія мучеництва Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв

Святі мученики, які віддали життя за віру: історія мучеництва Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв

У цей день Церква вшановує пам’ять шести християн, які були приречені на муку під час гоніння на християн в Римській імперії. Вони вирішили віддати життя за віру і стали святими мучениками.

Історія мучеництва святих Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв в часи Діоклетіана

28 березня Церква вшановує пам’ять святих мучеників: Агапія, Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв. Вони жили під час правління римського імператора Діоклетіана. Агапій народився в Газі, Тимолай – на півночі Чорного моря, а двоє Діонісіїв – у Трипполі фінікійській. Пуплій та обидва Олександри були з Єгипту, а Роміл був іподіаконом церкви в Діосполі.

Під час гоніння на християн, яке відбувалося в другий рік піднесення Діоклетіана до трону, було видано указ по всіх країнах та містах, щоб примусити християн до поклоніння ідолам та принесення жертв. В Кесарії Палестинській, з нагоди язичницького свята, було приготовано видовище для народу, на якому християни, які були у кайданах, були приречені на муку.

Серед цих християн був і святий мученик Тимофій, який був спалений на багатті, а також святий мученик Агапій та свята мучениця Фекла, які були віддані на поживу звірам. Коли це сталося, шість мужніх юнаків – Пуплій, Тимолай, Роміл, два Олександри та Діонісій – вирішили самі пов’язати собі руки і піти на вогонь та на поживу звірам як знак свого ревноща про Христа. Вони підійшли до ігемона Урвана, який ласкаво намагався переконати їх поклонитися ідолам, але юнаки відмовилися і були відправлені у в’язницю.

Кілька днів потому до них приєднався святий мученик Діонісій зі своїм дияконом. Ігумен Урван пропонував їм вибір: відмовитися від віри і отримати свободу, або піти на муку. Але юнаки лише ще більше зміцнювали свою віру в Христа. Урван розпорядився підпалити піч, в якій були згортки м’яких кам’яних блоків, і кинути юнаків в неї. Таким чином, святі мученики Пуплій, Тимолай, Роміл, два Олександри та Діонісій загинули за свою віру.

Їхні мощі були перенесені до Риму і зберігаються в церкві святих Сильвестра та Мартиніана. Українська греко-католицька церква їх вшановує як захисників від гоніння на віру та оберігачів від злиднів та напастей.

Дивитися також
Життя та подвиги преподобного Іоаникія Дівиченського

Молитва до святих мучеників Агапія, Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв

О мученики святі, Агапій, Пуплій, Тимолай,
Ромил та два Олександри й два Діонісії,
Дива вашої сили і мужності
І поборництва на благо віри,
Даруйте і мені силу й мужність,
Щоб пройти через усі спокуси життя,
Щоб відстояти правду й праведність,
Щоб не зневажати терпіння й милосердя,
І, нарешті, заслужити благословення Небес.
О мученики святі, моліться за нас!
Амінь

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку