Зараз читаєте
Святкові Урочистості в Полтаві: Вшанування Преподобного Паїсія та Визнання Героїв

Святкові Урочистості в Полтаві: Вшанування Преподобного Паїсія та Визнання Героїв

Митрополит Епіфаній: «Якщо ми не встоїмо, то далі ми заплатимо ще вищу ціну. І зараз ми платимо надвисоку ціну, бо кожне людське життя – це дар Божий. Ми боремося й неодмінно переможемо. На нашому боці правда і ми знаємо, що правда, добро і життя завжди перемагають. Коли приходить світло, то темрява відступає, тому неодмінно на нашому боці перемога. …

Ворог намагається позбавити нас світла й тепла, певного комфорту, але не розуміє, що ці випробування нас більше об’єднують. Ми переживемо цей складний час, але гуртуватися, щоб остаточно позбуватися тих кайданок, які вони хочуть на нас накласти. … Військові і волонтери і кожен, хто трудиться – вони герої. Ми сильні і незламні і будемо боротися, бо я бачу у ваших очах цей запал».

Митрополит Епіфаній Нагороджує Волонтерів та Військових за Справедливу Боротьбу

15 листопада Полтава стала свідком урочистостей, приурочених до вшанування пам’яті видатного полтавця – преподобного Паїсія Величковського, ігумена та полеміста 18 століття. Віряни зібралися у Свято-Успенському кафедральному соборі, де митрополит Київський і всієї України, Епіфаній, очолив урочисте богослужіння.

У події взяли участь ієрархи Православної Церкви України з різних міст, а також духовенство Полтавської Єпархії. Під час Літургії громаді було представлено скульптурний образ Паїсія Величковського, створений львівським скульптором Володимиром Цісариком. Цей твір мистецтва знайде своє місце у Свято-Успенському соборі, а пізніше буде обрано нове місце для його розташування.

Дивитися також

Після богослужіння в соборі відбулася виступ гурту “Шумʼя”, який виконав полтавське багатоголосся. Також пройшла церемонія нагородження волонтерів, військових та науковців, які приділяють свої зусилля боротьбі за майбутнє України.

Митрополит Епіфаній наголосив на важливості єдності в цей важливий час для країни та висловив подяку тим, хто допомагає в утриманні і відстоюванні історичних цінностей. Вручення нагород стало традицією, яка визнає внесок героїв волонтерського руху та військових у перемогу України. Серед отримувачів відзнак – громадські організації та волонтери, що відзначилися в благодійній справі.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку