Зараз читаєте
Святитель Арсеній (Мацієвич): Життя, служіння та подвиг в ім’я віри

Святитель Арсеній (Мацієвич): Життя, служіння та подвиг в ім’я віри

Стаття розглядає життя та служіння святителя Арсенія (Мацієвича), митрополита Ростовського, останнього противника церковної реформи Петра I. Вона розкриває його діяльність, полеміки, взаємини зі світською владою та його важливий внесок у відстоювання церковних прав.

Останній противник церковної реформи Петра I і мученик в ім’я істини

Святитель Арсеній (Мацієвич), митрополит Ростовський, відзначався не тільки своєю релігійною службою, а й активною позицією проти церковних реформ Петра I. Його освіта та діяльність в Камчатській експедиції поклали початок його видатній кар’єрі.

Захищаючи права новохрещених інородців у Сибіру, владика Арсеній взяв участь у полеміках проти обмежень монастирів, що вразило вище духовенство. Його записка «Про благочиння церковне» стала першим протестом проти синодальної системи, а «Чин відлучення» – виразом протесту проти утисків церков.

Спроби влади змусити його підкоритися завершились його ув’язненням та позбавленням чернецтва. Навіть на засланні він продовжував висловлювати свої переконання та критикувати дії влади. Його смерть у в’язниці в Ревелі стала печаткою на житті і подвигу святителя, який залишив виразний слід у ганебній історії російської церкви.

Молитва до святителя Арсенія (Мацієвича) у часі російсько-української війни

Святий Арсенію, великий наш заступнику перед Господом, звертаємося до тебе в часи випробувань та війни. Наша душа сповнена болю за тих воїнів, що стоять на захисті нашої землі. Захисти їх від небезпек, наділи їх мужністю та відвагою.

Молимося, святий Арсенію, за справедливу перемогу над ворогом, за мир та злагоду на наших землях. Нехай твої молитви линуть над Україною, щоб Господь оберігав наших воїнів від усякого зла та небезпек.

Дивитися також

Святитель Арсенію, будь нашим наставником у цих тяжких часах, допомагай нам утримати в серцях віру, надію та любов. Збережи наших близьких, рідних, дітей від страху і втрат, нехай мир через перемогу та благополуччя повертаються на нашу землю.

Святий праведний Арсенію, учителю і молитвенику наш, ми знаходимо в душах наших допомогу і захист твій. Любов’ю твоєю вклоняєшся до Господа, а за ним благословення для нас здобуваєш. Твоїми молитвами збережи та допоможи зустріти вічність з чистою душею. Молися за нас, святий Арсенію, і допоможи нам знайти спокій у Бозі. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку