Зараз читаєте
У Софії Київській уперше за Незалежної України відслужили заупокійну літію по українському Гетьману Івану Мазепі

У Софії Київській уперше за Незалежної України відслужили заупокійну літію по українському Гетьману Івану Мазепі

У заповіднику Софія Київська у Мазепинській капелі головного храму вперше в сучасній Україні заупокійну літію по гетьману Івану Мазепі служить Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр Драбинко.

Ця подія – унікальна, розповідає священник. Адже починаючи з царської Росії, а потім і за часів СРСР постать Мазепи всіляко принижували, а факти про його життя перекручували.   

«Ми віддаємо йому належне, віддаємо шану його подвигу, вважаємо його унікальною історичною особистістю, котра вивела Україну на новий дипломатичний рівень. Людина унікальна – геній, яка свого часу йшла набагато швидшими кроками, аніж йшло суспільство», – каже отець.  

На презентацію з Лівану спеціально приїхав прямий нащадок Антіохійського Патріарха –  Цезар Антуан Даббас із родиною. Його дружина Яна – українка.

«У нашому роду було кілька патріархів, один із них Афанасій Даббас ІІІ, який був першим, хто привіз друкований прес до Лівану. Це все завдяки Івану Мазепі він зміг привезти прес і надрукувати Євангеліє. І для мене велика честь сьогодні бути тут присутнім», – кажуть нащадки.

Дивитися також
Світло проти темряви: Роздуми про добро і зло

Завершилось урочисте відкриття експозиції виступом лірника Яреми. Братчик виконав унікальну «Софійську колядку», яку 1889 року віднайшов і опублікував Іван Франко, і яка знову пролунала вперше за більш ніж сотню років. 

Джерело: Національний заповідник «Софія Київська»

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку