Зараз читаєте
Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу

Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу

Знайомтесь: Ігор Клименко, студент Київського Політеху, а від сьогодні – найкращий студент світу за версією премії Global Student Prize

Про це сьогодні повідомили у Нью-Йорку, США, організатори премії Varkey Foundation. Ігор отримав нагороду у 100 000 доларів як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом.

Ігор Клименко навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського. У 5 класі, коли почалася війна в Україні, він зрозумів, що хоче допомогти своїй країні, тож почав розробляти роботів для розмінування. А в 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах. Останні два роки активно працює над своїм дослідженням Quadcopter Mines Detector, яке успішно презентує на міжнародних конкурсах та виставках.

Попри війну, Ігор щодня продовжує навчатися, щоб здобути якісну освіту для відбудови України. У лютому, коли почалося повномасштабне вторгнення, Ігор із родиною евакуювалися у Київську область, де мали будинок із підвалом. Найперша річ, яку взяв із собою, — ноутбук, пригадує хлопець. Адже треба було продовжувати дослідження і навчання.

— Я мрію, щоб Україна виросла, — каже Ігор. —  Ми вже рухаємося вперед і попри війну маємо свій впевнений голос на світовій арені. Україна – сильний гравець. І в науковій, і у військовій сферах. Свій внесок у перемогу вбачаю у розмінуванні територій своєї країни. І цю справу хочу започаткувати не за кордоном, а саме на рідній землі. Ми маємо відбудувати Україну. І вона досягне неймовірних вершин уже в найближчі роки.

Отриману премію в 100 000 доларів Ігор спрямує на розвиток своїх винаходів. У планах юного інноватора — масове виробництво.

Дивитися також

При виборі кращих студентів Global Student Prize бере до уваги декілька факторів: навчальні досягнення, креативність, інноваційні підходи, реальний вплив на своїх однолітків, спільноту та суспільства в цілому. Свою перемогу Ігор отримав в результаті голосування журі, до складу якого вже другий рік поспіль входить й українська освітянка — засновниця й голова ГС «Освіторія» Зоя Литвин.

— Радію вже вдруге бути в команді журі і знайомитися з історіями найактивніших студентів світу. І водночас це не проста задача, адже кожен фіналіст гідний визнання та уваги. Звичайно ж, я радію, що цьогоріч переміг українець. Ігор Клименко має потенціал для впровадження позитивних змін на глобальному рівні. Його перемога ще раз покаже світові, що Україна — це держава вільних, розумних, нескорених людей, які залишаються драйверами розвитку навіть під час війни, — говорить голова ГС «Освіторія» Зоя Литвин.

Всесвітню студентську премію Global Student Prize заснували компанія Chegg.org у партнерстві з організація Varkey Foundation. Премію було запроваджено, щоб висвітлювати зусилля незвичайних студентів у всьому світі, які змінюють наш світ на краще. Global Student Prize — «донька» Глобальної премії для вчителів Global Teacher Prize. Нагадуємо, в Україні однойменну премію проводить громадська спілка «Освіторія» з 2017 року. Цього року вона збирає історії мужніх вчителів, героїв освітнього фронту, про яких дізнається вся країна в ефірі національного телемарафону в День вчителя, 2 жовтня.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку