Зараз читаєте
Сумуємо разом з дружньою для України – Великою Британією/Королева Єлизавета II – відійшла у вічність ціла епоха

Сумуємо разом з дружньою для України – Великою Британією/Королева Єлизавета II – відійшла у вічність ціла епоха

Про смерть королеви Єлизавети ІІ повідомили на сайті Букінгемського Палацу

Як повідомляє сайт Букінгемського палацу, королева Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії померла вдень 8 вересня, на 97 році життя, в Шотландії — у замку Балморал.

«Король і королева залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра», — йдеться на сторінці королівської родини у Facebook.

Наступним монархом Великої Британії став її старший син — 73-річний принц Чарльз. Його дружина, 75-річна Камілла, стане королевою-консортом (це означає, що дружина короля має рівний із ним соціальний статус і має жіночий еквівалент його монархічного титулу).

Відійшла у вічність Королева Великобританії Єлизавета ІІ

Королева Єлизавета ІІ перебувала на троні найдовше з усіх Британських монархів — понад 70 років.

Елизавета стала королевою у 25 — одразу після смерті свого батька короля Георга VI. Король Георг VI, отець Єлизавети, помер 6 лютого 1952 року. Єлизавета, яка на той час була разом з чоловіком на відпочинку в Кенії, була проголошена королевою Великобританії.

Церемонія коронації Єлизавети II відбулася у Вестмінстерському абатстві 2 червня 1953 року. Це була перша коронація британського монарха, яка транслювалася по телебаченню, і, як вважається, ця подія помітно сприяла зростанню популярності телемовлення.

Після цього у 1953-1954 pp. королева здійснила шестимісячне турне державами Співдружності, британськими колоніями та іншими країнами світу. Єлизавета II стала першим монархом, який відвідав Австралію та Нову Зеландію.

Нагадаємо, у квітні минулого року помер 99-річний чоловік Королеви принц Філіп.

Королева не мовчала про війну в Україні

Єлизаве́та II (Елізабет Александра Мері Віндзор, англ. Elizabeth II, Elizabeth Alexandra Mary Windsor; нар. 21 квітня 1926, Лондон, Англія, Британська імперія) – королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та ще 14 країн Співдружності націй – Канади, Австралії, Нової Зеландії, Ямайки, Багамських Островів, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Соломонових Островів, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсенту і Гренадин, Антигуа і Барбуди, Белізу, Сент-Кіттсу і Невісу. У всіх цих країнах, окрім Сполученого Королівства, її представниками є генерал-губернатори, яких вона призначає. Окрім цього, Єлизавета II правила також Британськими заморськими територіями, але не як їхня королева, а як королева Сполученого Королівства. 

Дивитися також
Предстоятель вшанував Героїв Небесної сотні та відкрив центр соцслужіння в Тернополі

  • Єлизавета походить з європейської монаршої династії Ягеллонів. Тож вона була далекою родичкою українського короля Русі Льва Даниловича.
Пам'ять про Єлизавету II. Вісім цікавих фактів про королеву та Україну фото 1
  • Також науковці знайшли зв’язок сучасних європейських монархій – від французької королеви Анни, доньки Ярослава Мудрого, до британської королеви – Єлизавети ІІ. Британська королева була прапрапраонучкою Ярослава Мудрого. 

Єлизавета ІІ та принц Філіп одружилися 20 листопада 1947 року.   

  • Королева не мовчала про війну в Україні. У травні 2016 року королева Єлизавета ІІ пообіцяла підтримувати Україну й надалі. Таку заяву королева Великої Британії зробила, виступаючи з промовою на відкритті нової сесії британського парламенту. Королева називала серед пріоритетів для свого уряду, зокрема, і розв’язання конфлікту в Україні.
  • У березні 2022 року 95-річна королева Великобританії Єлизавета II пожертвувала кошти Комітету з надзвичайних ситуацій у зв’язку з конфліктом, що триває в Україні. Про яку саме суму йдеться, не вказується. 
  • У травні 2022 року королева Великої Британії з’явилася на публіці у вбранні кольору українського прапора, чим продемонструвала підтримку України у війні проти крайни-агресорки РФ. Як відомо, королева вчинила так попри те, що ніколи не висловлює свою політичну позицію
  • Також у травні цього ж року у зверненні королеви Великої Британії Єлизавети на церемонії відкриття парламенту країни згадано Україну. «У ці складні часи мій уряд відіграватиме провідну роль у захисті демократії та свободи в усьому світі, включаючи продовження підтримки народу України», – йшлося у зверненні британської королеви, яке вперше зачитав принц Чарльз.

Родина Єлизавети II: принцеса Анна, принц Ендрю, королева і принц Філіп, принц Едвард та принц Чарльз, 1972 рік

  • Цьогоріч королева Великої Британії Єлизавета II привітала українців з Днем Незалежності. «У цей надскладний рік я сподіваюся, що сьогодні український народ в Україні та по усьому світу матиме нагоду відсвяткувати свою культуру, історію та ідентичність. Нехай кращі часи чекають на нас у майбутньому», – побажала королева у своєму посланні до Володимира Зеленського. 
Пам'ять про Єлизавету II. Вісім цікавих фактів про королеву та Україну фото 3
  • Влітку 2022 року королева Єлизавета зробила виняток та прийняла в подарунок українського капелюха. До цього монархиня користувалася послугами лише персонального стиліста капелюхів. 

Ніжно-блакитний головний убір прибув до Королівства на День Незалежності України 2022. Передати його допомогли україно-британські дипломати, пані посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс. 

Пам'ять про Єлизавету II. Вісім цікавих фактів про королеву та Україну фото 4


Руслан Багінський – один з найпопулярніших дизайнерів капелюхів у світі. У його головних уборах виходять на публіку Белла Хадід, Періс Гілтон, Майлі Сайрус, Олена Зеленська, Мадонна тощо. 

Нагадаємо, раніше у мережі з’явилися деталі плану дій під назвою «Лондонський міст» на випадок смерті королеви Єлизавети II. Згідно з цим планом буде діяти уряд Великої Британії у випадку смерті королеви Британії Єлизавети II. 

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку