Зараз читаєте
Відкриття Святої Церкви: Пошана Традицій та Об’єднання Громади

Відкриття Святої Церкви: Пошана Традицій та Об’єднання Громади

Розгляд ініціативи Преосвященства єпископа Галікарнаського та привітання нового Церковного Комітету за відновлення та благополуччя святого храму в Баліносі. Віряни та священнослужителі об’єднуються в благословенному відкритті та поклонінні.

Святкування воскресіння Церкви Панагії Балінос у Громаді Валіно

Проповідь Його Святості Вселенського Патріарха Варфоломій під час Божественної Літургії у храмі Успіння Пресвятої Богородиці Валіно (11 листопада 2023 р.)

Пресвяті у Христі брати,

Його Преосвященство єпископ Галікарнаський, пан Адріан, суперінтендант регіону затоки Фанаріо-Кераціо,

Преосвященне духовенство,

Ваші шановні лорди,

Улюблені люди Божі,

Зведення, подальше добре збереження і передачу майбутнім поколінням святих храмів нашої віри та інших святих основ нашого благочестивого Народу ми завжди вважаємо одним із перших обов’язків, що лежить на всіх нас. З цієї причини та з особливою охотою та вдячністю ми прийняли благочестиве запрошення Теофілестата та дуже улюбленого брата святого Галікарнасу під головуванням Еллогіма. Пан Симеон Солтаріду, високочесний з Церковного Комітету Валіно, дозвольте нам особисто прийти і благословити відкриття дверей його улюбленої Святої Церкви та його освячення в ім’я святого великомученика Міни, який відзначається сьогодні, після завершення ремонтних робіт.

Розглядаємо цю похвальну ініціативу як рішення залишитися на батьківщині, залишитися там і продовжувати життя громади Валіно, в затоках цілої однорідності міста, яке продовжить своє життя та історію під крилами Святого Церква Матері Христової Великої.

Улюблені діти в Господі, відкидайте та відкидайте чутки, які час від часу лунають з різних боків, з нерозсудливості чи, з власної волі, після різних поєднань, чутки про загрозливі та майбутні небезпеки для продовження нашої присутності тут. Нашому Вселенському Патріархату нічого й нікого не загрожує, бо Бог завжди був і є сьогодні, і буде його покровителем до кінця віків! Довіряйте своїй Матері-Церкві та її далекоглядності, і в усьому виконуйте її заповіді!

Свята Велика Христова Церква завжди була захисницею прогресу, світила, як у часи радості, так і в часи лиха. А втім, були і є люди, які «повертають п’яту проти благодійника», які звинувачують Церкву в середньовічності та мракобіссі. Але наша Церква не є ні тим, ні іншим. Ліхтар, центр Православ’я, сповнений світла – світла воскресіння, радісного світла Того, Хто розігнав усю темряву і сказав з божественним самоусвідомленням: «Я світло для світу; йде за мною, ходити в темряві, але нехай світить світло життя».

Отже, нехай світить ваше світло перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла та прославляли вашого батька на небі (пор. Мт. 6, 16). Саме так добрі справи сяють перед нами сьогодні тут, у громаді Валіно, і наш небесний Отець справді прославляється, а Мати-Церква принижується, і ми всі подаємо приклад, щоб наслідувати добрі справи наших прабатьків і братів і триматися високо те, що вони вмерли і залишили нам у спадок.

Священний обов’язок продовження діла наших батьків лежить сьогодні на всіх їхніх нащадках і на виконання його всі ви поспішили допомогти і сприяти ремонту, підтримці та безперебійній діяльності цієї святої честі нашого Роду. Чисельність парафіян Валінуса може бути невеликою, мінімальною, але ми, римські православні, і насправді в цьому місті, ми ніколи не оцінювали і не базували свої дії на кількості, тому що історія вчить нас, що «не в надлишку, але в стільки» і що Бог також може «з каміння підняти дітей Аврааму» (Матвія 3:9).

Брат святий Галікарнаський та його оточення заслуговують на похвалу, бо вони не були розчаровані малою кількістю парафіян громади, а продовжили ремонт Успенського храму, щоб вшанувати пам’ять його фундаторів. , а також давати сили в її житті. Розчарування, розпач і песимізм — це ті самі маловірні, яких Господь докоряє і питає, як Петро в морі: «Маловірний, чому ти вагався?»

Дивитися також

І чого тільки не сталося за час, відколи був закладений цей Успенський храм: скільки змін пізнав увесь світ і особливо Країна, в якій ми живемо. Скільки бур не пережила Церква і Громада! Були випадки, коли «ми були обтяжені понад свої сили, так що нас позбавили життя». Але ми все ще тут і сьогодні, і ми всі разом святкуємо, з вічною радістю в наших серцях і з надією на завтра, ми святкуємо віху в житті нашої улюбленої Громади.

Ми святкуємо буквальне воскресіння церкви Панагії Балінос, яскравіше, ніж будь-коли. Благочестиві діти Церкви, такі як преподобний пан Байрон Ніколаїдіс, халкидонець, гідний нащадок римської аристократії та традиції, щедро пропонували і пропонують щедро. І ось цей символ нашої православної віри є перед нами всеосяяною Церквою Бога Живого. Сцена божественної слави. Мечеть Спасіння. Цілуйте пане Ніколаїдіс, ми вітаємо вас і вашу родину, яка сьогодні разом з нами молилася, і даруємо вам хвалу і радість Матері-Церкви.

Разом із Преосвященним Теофілестом, наглядачем регіону затоки Фанаріос-Кераті, ми від щирого серця вітаємо новий Чесний Церковний Комітет Спільноти під керівництвом його активного та здібного президента, почесного пана Симеона Солтарідіса, який виступив з ініціативою збору необхідних суму грошей на реалізацію ремонту, за чудову та вартісну роботу, яка тут виконується, яка була виконана лише за короткий проміжок часу з моменту вступу на її посаду. Щиро сподіваємося, що цей реформаторський вітер триватиме й на благо святих храмів і святих основ нашої Однорідності.

На всіх вас, хто прийшов і зміцнив своєю присутністю та своїми пожертвами громаду Балінос, яка через своє освячення святкує двічі сьогодні, ми призиваємо благодать і благословення Господа Спасителя, посольства Святого Міни Чудотворця .

З Новим Роком і Великим постом!

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку