Зараз читаєте
Громада рішуче відреагувала на неканонічне рішення канонічного архієрея Тихона (Петранюка)

Громада рішуче відреагувала на неканонічне рішення канонічного архієрея Тихона (Петранюка)

Українська релігійна громада (об’єднання людей одного віросповідання або його течії в місті, селі чи районі)сама вільно вирішує, до якого духовного центру вона належить. І має повне право змінити своє підпорядкування – це право захищене у статті 8 закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі в Софійському соборі митрополитом Київським і всієї України та першим главою Православної церкви України був обраний митрополит Епіфаній.

6 січня у Стамбулі, в резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. Обидва предстоятелі спільно відслужили службу Божу. Україна сьогодні має свою Помісну Православну Церкву і українські віряни і священники поступово переходять до новоствореної Православної церкви України (ПЦУ).

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній неодноразово заявляв: «Двері нашої церкви відкриті для всіх». І відкидав можливість будь-якого примусу в зміні підпорядкування релігійних громад. «Насильницьке» долучення вірян і священиків до нової церкви – НЕПРИПУСТИМЕ. 

Що ж 11 жовтня 2020 р.Б. продемонстрували нам представники Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ, які за дорученням правлячого архієрея архієпископа Тихона (Петранюка) прибули до церкви Святих Жінок-Мироносиць с. Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської області?

Невігласи, які поглибили велику прірву між людьми… Процедура залякування і шантажу – не спрацювала, не привела до бажання людей бути під управлінням Тихона (Петранюка) – канонічного архієрея з кримінальним минулим.

Люди спантеличені такими жорсткими заходами катування сільської парафії. Місцевий архієрей в ультимативній формі вимагав або визнати його і негайно перереєструвати СТАТУТНІ документи УАПЦ ТЄ та перейти в підпорядкування Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ, або отримати заборону до повного покаяння з усіма наслідками для мирян та отця-настоятеля.

Така авторитарна форма правління не виглядає, як батьківська турбота канонічного архієрея ПЦУ і таку поведінку по відношенню до пастви не можна назвати доброю.

Дивитися також

Чи демонструє Владика Тихон цим високе єпископське служіння на благо Святої Православної Церкви і нашої Батьківщини – України, чи сповнене сили євангельської істини, миру і любові, правди і справедливості його архієрейське життя? Чи можливо Його Високопреосвященству самому саме час щиросердечно покаятись і знайти шляхи до примирення з віруючими людьми та духовенством?

Тим часом, громада парафії Святих Жон-Мироносиць разом з настоятелем Романом Будзинським, залишаючись невід’ємною частиною ПЦУ, як українська автокефальна православна парафія (УАПЦ) непохитно і твердо стоїть на позиції задекларованій недовірі керуючому Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ Архієпископу Тихону (Петранюку Тарасу Івановичу) та смиренно очікує рішення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого ЕПІФАНІЯ Митрополита Київського і всієї України.

Прес-служба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку