Зараз читаєте
Вітаємо зі святом Водохреща!

Вітаємо зі святом Водохреща!

На Водохреща все навкруг звабливе,
Зимове свято наше особливе,
Води йорданської рукою я торкнусь,
Почую Господа, у вдячності схилюсь.

Опівночі великі чудеса:
Вщухає вітер і панує тиша,
І відкриваються усім нам небеса,
Прислухайся до вічного ти лишень.

Вода хвилюється,цілющою стає,
Добром, любов’ю заблищить краплина,
Всьому навколо сили додає –
Із серця радість, наче пісня лине.

Сьогодні увесь православний світ святкує Водохреще або Богоялення Господнє. Водохреще – це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. Саме з Хрещення Ісус розпочав Свою проповідь євангельської істини.

На свято Водохреща відбувалося урочисте хре­щення оглашенних, яке часто світлом або просвіченням, а оглашенні звалися просвічені. Звідси і празник Богоявлення назвали просвіченням, празником світел і святими світлами, бо Ісус прийшов, щоб усіх просвітити. «Народ, який сидів у темноті, побачив велике світло. Тим, що сиділи в країні й тіні смерти, зійшло їм світло» (Мт. 4, 16).

В день свята Водохреща Господнього з самого ранку у церкві відбувається Богослужіння. По Богослужінні увесь народ іде на річку до хреста. До річки на Водохреща йдуть усі: старі, молоді і діти. Кожен несе з собою посудину, щоб набрати цілющої освяченої води.

Дивитися також
Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають її у свій посуд, а молоді дівчата цілий день до вечора бігають до ополонки вмиватися свяченою водою, щоб стати вродливими. А якщо бояться морозу, то несуть воду додому, наливають в миску, кладуть туди гроно калини, або свячені на Маковія квіти та вмиваються, «щоб бути красними, як калина».

Свячена вода вважається помічною, цілющою, тому її протягом року зберігали біля образів. Нею вмивають немовлят, кроплять молодих на весіллі й могили в день похорону. З нею нерозривно пов’язаний увесь життєвий цикл людини.

Водохреща – це свято очищення і оновлення, тому в цей день бажаємо, щоб Ваші життя стали світлішими та чистішими. Нехай благодать Господня зійде на Вас та Ваші родини!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку