Зараз читаєте
Боротьба за Святість: Митрополит Епіфаній виступає проти ідеології “руського миру”

Боротьба за Святість: Митрополит Епіфаній виступає проти ідеології “руського миру”

Митрополит Епіфаній завжди готовий боротися за святість віри, осуджуючи ідеологію «руського миру».

Велике святкування та викриття небезпеки поклоніння новітнім ідолам. “Допоки своєю незламністю, мудрою проповіддю та прикладом, вона (свята Катерина від ред.) багатьох свідків її страждань надихнула, надихнула увірувати в Христа, і хоча вже минуло 17 століть, Свята великомучениця Катерина, а також і інші мученики та сповідники надихає нас і нині твердо й непохитно триматися християнської віри…” – зазначив митрополит Київський і всієї України Епіфаній у повчальному слові проповіді

У справжній духовній перлині, окрасі міста Чернігова, в Катерининському кафедральному соборі, сердечно вітали громаду і духовенство з престольним святом. Вшановували пам’ять святої великомучениці Катерини, на честь якої понад 300 років тому був освячений цей прекрасний храм, а також преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, мощі якого тут спочивають.

Ці двоє святих жили у різний час, в різних країнах, але їхній подвиг внутрішньо був подібним – це був подвиг свідчення. Свідчення правдивої віри в істинного Бога. Свідчення не тільки і не стільки словесного, скільки втіленого у справах. Свідчення, пов’язаного із самопожертвою, з найглибшою відданістю Богові, яку лише може виявити людина, все своє життя віддаючи в Його руки.

І свята Катерина, і преподобний Меркурій Чернігівський попри всі виклики їхнього земного життя твердо й непохитно трималися християнської віри, відкидаючи ложних божків віку цього. Сьогодні одним із таких божків стало поклоніння «русскому міру». Використовуючи образ Православ’я, вчення про «русскій мір» підміняє істинного Бога і служіння Йому – росією і москвою. Воно обманом, силою та залякуваннями намагається переконати, що лише російська держава (чи-то імперія) та прикута до неї рабським ланцюгом московська патріархія є істинним втіленням віри, святості, джерелом благодаті та «третім і останнім Римом».

Але весь цивілізований світ розуміє, що москву назвати «Римом» можна хіба що поганським, язичницьким, диктаторським, «Римом» гонителів і мучителів. Хіба нинішній кремлівський тиран не діє так, як діяли давні тирани-язичники? Хіба він не примушує поклонятися своєму «генію», як ті примушували? Хіба не терплять мук і страждань ті, хто відмовляються кланятися йому? Хіба підвладні йому священники, забувши Євангеліє і всі заповіді, не виправдовують, не прославляють і не благословляють відверте зло? Хіба вони замість Бога не прославляють російську зброю, війну, ненависть і вбивства?..

Дивитися також

Обов’язком правдивих християн є протистояння брехні, уникнення ідольського служіння, викриття єресі «русского міра», боротьба зі злом за прикладом святих угодників Божих. В сьогоднішній святковий день будемо молити Господа, великомученицю Катерину і преподобного отця нашого Меркурія про визволення християн від омани «русского міра». Шановані сьогодні святі під час свого земного життя твердо опиралися поганству та ідолопоклонству – і давньому римському, і новітньому більшовицькому. А нині на небесах вони, торжествуючи, не перестають молитися за вірних і допомагати нам боротися зі злом сучасним – кремлівським. Віримо, що з Божою допомогою неодмінно зло буде переможене! Слава Ісусу Христу!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку