Зараз читаєте
День пам’яті Нестора Літописця

День пам’яті Нестора Літописця

Сьогодні ми святкуємо пам’ять святої людини, ім’я якої Нестор.

Роки його життя припали на XI століття. Він працював, щоб дати нам цілісний глибокий світогляд, дати нам розуміння не тільки однієї митті, а і відчуття всіх минулих століть, і відчуття себе часткою великого цілого.

Святий Нестор написав безліч духовних книг. Саме Нестор звеличив книгу, тому як книги говорив він «це річки, які напоять всесвіт, від яких виходить мудрість. У книгах незліченна глибина, ними втішаємося в печалі, вони узда стриманості. Якщо старанно пошукаєш в книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами».

Преподобний Нестор літописець… геніальний давньоруський письменник. Він став першим збирачем безцінних відомостей про життя і подвиги Печерських отців. Преподобний Нестор прийшов в печерну обитель ще в 17-річному віці за ігуменства преподобного Феодосія. Печерська обитель стала для юнака школою життя, дала йому високу науку аскези і збагатила пізнанням книжкової премудрості. Ігумен Стефан сподобив Нестора чернечого постригу, а незабаром Нестор отримав дияконський сан.

Нестор з кожним днем посилював свої подвиги. Могутній талант і велика вченість поєднувалися в ньому з незвичайною покорою, в цьому він наслідував преподобного Феодосія, якого вважав зразком подвижництва, а також іншому своєму наставнику Ігумену Никону, під безпосереднім керівництвом якого він долучився до писання.

Відомості, отримані від Печерських старців, дозволили Нестору ретельно відновити картину первісного буття обителі, а також зібрати по крихтах дорогоцінний спадок преподобного Феодосія, його житіє, повчання до братії і настанови. За велику любов Нестора до блаженного Феодосія, Господь сподобив саме його знайти мощі преподобного, через 18 років після кончини старця. Завершивши цикл, присвячений першим преподобним отцям Печерським, Нестор на схилі свого життя зробив епохальну працю про буття держави, церкви і народу.

Дивитися також

«Повість минулих літ» – велике творення батька історії. Велика літературна освіта Нестора, його виняткова начитаність, вміння вибрати все істотне дозволило літописцю створити «Повість минулих літ». Це не просто збори фактів історії і не просто історико-публіцистичний твір про давній час, а цілісна літературно викладена історія Русі.
Цей твір, став ядром всіх наступних літописних склепінь. Він й понині є головним джерелом відомостей про історію Київської Русі.

Спадщина преподобного Нестора завжди буде актуально, вона і сьогодні є помічником і покровителем всім тим, хто вчиться, хто трудиться на ниві освіти. У раки Нестора літописця завжди стоять свіжі квіти, як знак подяки прихожан святому за допомогу.

Переглянути коментар (1)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку