Зараз читаєте
Митрополит Епіфаній: День студента – Символ Боротьби за Права і Свободи

Митрополит Епіфаній: День студента – Символ Боротьби за Права і Свободи

Митрополит Епіфаній звертає увагу на важливість 17 листопада як дня, що став символом боротьби студентів за права та свободи. В історії України цей день асоціюється із масовими арештами та стратами студентів у 1939 році. Він висловлює впевненість, що студентство залишається сильною силою української боротьби, навіть у найважчі часи.

Український духовний лідер розповідає про символіку 17 листопада та роль студентства в українській історії.

Сьогодні весь цивілізований світ відзначає День студента. І ця дата певною мірою символічна саме для України – через її історичне походження. 17 листопада 1939 року в окупованій нацистськими військами Чехословаччині почалися масові арешти і страти студентської молоді – молоді, яка незадовго перед тим вийшла на мирний студентський мітинг проти окупації Чехословаччини і потрапила під кулі окупантів, що намагалися таким чином придушити мітинг.

17 листопада стало більше ніж пам’ятною датою – воно стало символом студентської боротьби за права і свободи, боротьби проти несправедливості.

Нам, українцям, добре відомий цей настрій і ці прагнення. І в останні роки існування СРСР, і після відновлення української незалежності нам неодноразово доводилося виходити на боротьбу з несправедливістю – і щоразу ядром українських протестів і революцій ставало саме студентство. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну чимало студентів та студенток покинули навчальні лави, аби стати до лав Збройних Сил України та захищати права і свободи вже не на мирних протестах, але зі зброєю у руках.

Дивитися також

Вірю, що із Божою допомогою ми здобудемо перемогу і справедливий мир. А наші студенти та студентки й надалі залишатимуться тією діючою силою, потужним двигуном української боротьби за права і свободи, що сприятиме відновленню України та її післявоєнній розбудові.

Нехай в усіх ваших добрих починаннях вам допомагає Господь! Зі святом!

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку