Зараз читаєте
Настанови преподобного Паїсія Святогорця про поминання спочилих

Настанови преподобного Паїсія Святогорця про поминання спочилих

 1. Молитви живих за померлих і служіння, що їх звершують за упокій, — це остання можливість отримати допомогу, яку дає померлим Бог — до Другого Пришестя. Після кінцевого Суду можливості отримати допомогу вони вже не матимуть.
 2. Подібно до того, як, відвідуючи ув’язнених, ми приносимо їм прохолодні напої тощо і полегшуємо тим самим їхні страждання, так само ми полегшуємо страждання померлих молитвами і милостинями, які творимо за спокій їхніх душ.
 3. Ми, що живемо на землі, маємо запас часу на покаяння, тоді як нещасні померлі вже не можуть самі покращити своє становище, але чекають на допомогу від нас. Тому ми повинні допомагати їм своєю молитвою.
 4. Бог хоче допомогти померлим, тому що Йому боляче за них, проте Він не робить цього, тому що Він має шляхетність. Він не хоче дати дияволові права сказати: «Як же Ти спасаєш цього грішника, адже він зовсім не трудився?». Однак, молячись за спочилих, ми даємо Богові право на втручання.
 5. До більшого «розчулення» Бога наводять наші молитви за спочилих, ніж за живих. Тому наша Церква і встановила освячення заупокійного колива, заупокійні служби, панахиди. Заупокійні служби – це найкращий адвокат за душі спочилих.
 6. Якщо ти молишся за спочилого на чотках, то разом з ним молися і за інших спочилих. Навіщо поїзду їхати в таку далечінь лише з одним пасажиром? Адже може взяти й інших. Знаєте, скільки померлих потребують молитви? Нещасні просять допомоги, і вони не мають нікого, хто б за них помолився! Деякі люди дуже часто звершують панахиду за когось із своїх спочилих родичів. Але від цього не отримує допомоги навіть та людина, про яку звершується молитва, тому що така молитва не дуже угодна Богові. Якщо вони звершили за цього спочилого стільки заупокійних богослужінь, то нехай одночасно моляться і за інших спочилих.
 7. – Герондо, яку користь отримують спочилі від наших молитов?
  – Скажу тобі один приклад. Якби ти знайшла мене в підвалі і сказала б ігумені: «Шкода чоловіка, давайте переведемо його на верхній поверх, щоб він, поки живе, бачив сонце». Як гадаєш, ігуменя виконала б це?
 • Звичайно, виконала б, герондо.
 • Ну от, якщо ігуменя зробить, то невже Бог не подасть полегшення тим, хто спочив, коли ми Його просимо? Хіба не переведе до в’язниці з найкращими умовами утримання чи навіть до окремої квартири?

8. – Герондо, у кістниці запалюють лампадку?

– Так, це жертва за спочилих. Навіть просто свічку поставити за душу спочилого вже велика користь.

9. Померлим молитва потрібна більше, ніж живим, тому що для живих ще є надія покаяння. І Бог хоче, щоб були люди, які просять Його про спочилих, тому що остаточний Суд ще не відбувся.

Дивитися також

10. Заупокійні служби мають таку силу, що можуть навіть вивести душу з пекла.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку