Зараз читаєте
Прохор, Никанор, Тимон та Пармен – перші диякони

Прохор, Никанор, Тимон та Пармен – перші диякони

перші диякони

10 серпня християни молитовно вшановують пам’ять святих апостолів від 70: Прохора, Никанора, Тимона та Пармена. «Їх поставили перед Апостолами, і вони, помолившись, поклали на них руки.» (Діяння апостолів 6:6) Завдяки мужності та премудрості мужів, святі апостоли обрали їх для звершення милостивих справ і служіння ближнім.

За церковними преданнями перші диякони померли у різний час та у різних місцях, але ми вшановуємо їх пам’ять соборно та з великою повагою.

Святий Прохор спочатку був супутником апостола Петра. Після Успіння Божої Матері святий був зі святим апостолом Іоанном Богословом, разом з яким побував на острові Патмос. Після повернення в Никомидію він продовжив свої турботи про становлення християнської церкви. Святий Прохор прийняв мученицьку кончину в місті Антіохії.

Святий Никанор мученицьки постраждав у перший день відкритих гонінь на християн разом з багатьма іншими віруючими.

Дивитися також
Травень - це місяць, пов'язаний з багатьма важливими подіями та святими для українського народу.

Святий Тимон був єпископом міста Басторіі в Аравії. Постраждав від рук юдеїв і язичників за проповідь віри Христової. Його кинули в піч, але благодать Божа зберегла його від вогню і він вийшов звідти неушкодженим. За переданням його розіп’яли вниз головою на хресті.

Святий Пармен довго і вірно проповідував християнство в Македонії, але помер від тяжкої хвороби.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку