Зараз читаєте
Свята Глікерія Іраклійська: життя, мучеництво і дива

Свята Глікерія Іраклійська: життя, мучеництво і дива

Історія святої Глікерії Іраклійської, яка віддала своє життя за віру у Христа, включаючи подробиці її мучеництва та дива, пов’язані з її життям.

Життя, мучеництво та шанування святої Глікерії Іраклійської

13 травня – день пам’яті святої Глікерії Іраклійської

Мучениця Глікерія була родом із Фракії, народилася у II столітті в сім’ї багатих та знатних батьків. Згідно з житієм, Гликерія, була дочкою колишнього римського анфипата, тобто мера міста, Макарія, який переселився із сім’єю з Риму в Траянополь.

Через деякий час дівчина осиротіла.  Після смерті батьків Гликерія зреклася всього мирського, дала обітницю безшлюбності і вирішила прийняти мученицький вінець за Христа.

Одного разу в Траянополі було влаштовано свято на честь Зевса зі смолоскипною ходою. Свята мучениця, випередивши натовп першою увійшла в храм і заявила, що вона знатного походження і має право першою принести жертву Зевсу.

Правитель на ім’я Савін задовольнив її прохання, але запитав, де в неї лампада, щоб підпалити жертву. На це Гликерія сказала, що лампада прихована в неї на чолі і попросила погасити всі інші.

У цей час свята Гликерія, ставши на підвищеному місці, щоб всі могли побачити її, зняла покривало з голови і показала всім знамення хреста Христового, накреслене на чолі її.

Потім вона підняла руки і почала благати, щоб Господь почув її і разом з тим осоромив язичницьку віру.

У той час, як свята молилася так до Бога, раптово стався грім, причому ідол впав на землю і розбився на малі частини.

Глікерію спробували побити камінням, але не змогли завдати ніякої шкоди святій.

Наступного дня дівчину посадили в темницю і піддали різним тортурам, бажаючи домогтися від неї зречення від Христа.

Савін взяв її із собою в Іраклію Фракійську, де її вітали місцеві християни.

Там, святу знову піддали мукам: кинули в піч, полум’я якої не торкнулося її, здерли шкіру з голови і кинули в темницю, де вранці її знайшли повністю здоровою.

Дивитися також

Глікерію кинули на розтерзання левам: перша левиця лягла біля її ніг, а друга загризла святу мученицю, але тіло не було розшматоване.

Лаодикій, в’язничний сторож, вражений її терпінням в муках, увірував у Христа. Він негайно був засуджений на усічення мечем. Незабаром, після різних мук, мирно, під час молитви віддала душу свою Богу і Глікерія.

Невдовзі мощі святої мучениці Глікерії почали шануватися мироточивими.

Молитва до Святої Мучениці Глікерії в часи війни

Отче Наш небесний, ми звертаємось до Тебе в цей час страшної війни, згадуючи святу мученицю Глікерію, яка віддала своє життя за віру. Просимо Тебе, допоможи нам подолати спокуси та випробування, які перешкоджають нашому духовному розвитку. Подаруй нам мужність і віру, щоб ми могли стояти відважно перед викликами цього світу, зберігаючи нашу вірність Тобі. Дай нам силу і мудрість, щоб протистояти злу, і світло Твого благодатного духу, нехай осяє наші серця, щоб вони були наповнені любов’ю та миром, навіть у найтемніші часи. Амінь.

Джерело: Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку