Зараз читаєте
Успенський піст — єдиний у церковному році, присвячений Діві Марії

Успенський піст — єдиний у церковному році, присвячений Діві Марії

У день свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього 14 серпня розпочався Успенський піст, який отримав свою назву від великого дванадесятого свята – Успіння Пресвятої Богородиці.

Це єдиний піст у церковному році, присвячений Діві Марії. Ним ми готуємо себе до одного з найбільших Богородичних свят і наслідуємо пости й молитви Пречистої Діви Марії, якими Вона готувалася до зустрічі з Сином Божим у Своєму святому Успінні.

Триває Успенський піст два тижні – до 27 серпня включно. За суворістю він подібний до Великого посту, вірні утримуються від споживання м’ясних, рибних і молочних страв. Послаблення допускається на велике свято Преображення Господнього (19 серпня), коли дозволяється їсти рибу.

Дивитися також

Але варто пам’ятати, що піст – це дуже важливий, насамперед, духовний подвиг, який має бути свідомим і вільним вибором кожної людини, без примусу чи загрози. Постування душі й тіла – це великий дар для всіх християн, неабияка користь для здоров’я духовного й тілесного, а також невичерпні можливості для змін на краще. Тож постуйте на славу Божу, на благо собі та ближнім!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку