Зараз читаєте
Величний Обряд Введення Пресвятої Богородиці: Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Літургію у святковому Соборі

Величний Обряд Введення Пресвятої Богородиці: Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Літургію у святковому Соборі

21 листопада 2023 р., Вселенський Патріарх Варфоломій очолив урочисту Божественну Літургію з нагоди свята Введення Пресвятої Богородиці. Під час церемонії висвятили нового диякона, Георгія Доксастакіса з Криту, якому було дано ім’я Анатолій. У своїй промові Патріарх надав поради та настанови новому клірику, підкреслюючи важливість духовного подвигу та духовної чесності в священицькому служінні.

Богослужіння за участі видатних особистостей та нового диякона підкреслило велич і спадщину Вселенського Патріархату

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій, з нагоди свята Введення Пресвятої Богородиці, у вівторок, 21 листопада 2023 р., очолив Божественну Літургію у своєму празничному І. Соборі, у великойменній громаді Хреста. Співпрацював із Його Святістю Преп. Митрополити Старшого Халкідону пан Еммануїл, старійшини Прикіпонніса пан Дімітрій, пан Іриней з Міріофіту та Перістасея, пан Феолепт з Іконії, пан Феоктист з Фокідоса, пан Максим з Силівії, пан Андреас і Поліаніс з Сарандських церков і Пан Бартоломей з Кілкісі.

Паносіол проповідував божественне слово. Архімандрит п. Нафанаїл, ігумен Івірського монастиря Святої Гори Афон.

Преподобний Митрополити Мири пан Хризостом і пан Стефан Калліопольський і Мадітський Феофіл. Єпископи Тралео п. Веніамін, п. Іаков з Клавдіополя та п. Паїсій з Ксантуполя, духовенство, ченці та черниці, владики Вселенського Престолу, Екзох. Посол пан Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті Еллогім. Пан Христос Карагянніс, проректор Афінського університету, та Еммануїл Карагеоргудіс, новий декан теологічної школи того ж університету, вчителі та студенти ліцею Зографіу під керівництвом директора Etimol. Йоанніс Демірцоглу, а також група старих випускників цього історичного навчального закладу Homogeneia, а також ряд вірних з міста та паломників з-за кордону.

Під час Божественної Літургії Вселенський Патріарх висвятив у сан диякона іподиякона пана Георгія Доксастакіса з Криту, якому дав ім’я Анатолій.

У своєму слові перед хіротонією нового клірика, який увійшов до Патріаршого Подвір’я, Святіший владика звернувся до нього з батьківськими порадами та настановами.

«Сьогодні, коли Діва Марія входить до храму, ви також входите до святая святих Церкви та хору духовенства Патріаршого двору Фанаріо.

Ви входите в таємницю Великої Церкви, яку не описують, а переживають. Ця таємниця, яку вони пережили і в якій процвітали, покоління поколінь, в якій з’явилися велетні Матері-Церкви та її богословські Писання, Григорій і Златоуст, і Фотій, і Геннадій, і багато геннадій, шануючи її і прославляючи небесне ім’я Домітор церкви.

Настоятель великого монастиря Православ’я, нашого Вселенського Патріархату, вітає вас по-батьківськи, і вас обіймають ваші старші брати священики та диякони нашого Згромадження, які передували вам і вже всвячуються в цю досвідчену таємницю. Разом ви уявлятимете майбутнє Великої Церкви, ви вивчатимете та надихатиметеся її довгою та повною пригод історією, її стражданнями та мучеництвами, її свідченням та служінням протягом багатьох століть ближніх і далеких, прикладом для вас буде героїчна боротьба нашої попередників і ти також напишеш, підіймаючись по ступенях свого священичого служіння, сторінку слави для нашої первопрестольної Церкви. Нажаль, якщо у вас немає таких благородних амбіцій, бачень і пошуків щодо майбутнього Церкви! А водночас і готовність прийняти, якщо хоче зв’язати, приниження, страждання та переслідування. Наша Церква також має багато прикладів слави і безчестя, хвали і ганьби. Так готовий на все!

Ви походите з Мегалонісон Крит, чия місцева Церква є дорогоцінним і улюбленим повторним деревом евскійського листя Великої Церкви. І тому у вас героїчний і доблесний розум і духовна легковажність. Завжди залишайтеся героїчними та духовно чесними, гідними та здоровими, справжніми та автентичними, далекими від лицемірства та псевдопобожності. На жаль, і сьогодні ми маємо явища таких фальшивих пророків, які блукають і блукають під небом. Господь передбачив і засудив появу всіх цих заблуканих людей, які мають на меті благочестя, зневажливо поводяться і викривають себе і Церкву».

Говорячи про причини, чому він обрав ім’я Анатолій для нового клірика, Патріарх сказав:

«Ми називаємо тебе Анатоліоном на честь і пам’ять про нашого великого попередника, який брав участь у Третьому Вселенському Соборі в Ефесі і гідно головував через двадцять років на Четвертому в Халкідоні. Він народився в Олександрії, де здобув освіту та відзначився з юних років «своєю пресвітерською розсудливістю та найгострішим і найбезпечнішим інтелектом». Спочатку про нього писали, що він «патріарх, що підносить патріарший жезл і перо, на хвалу Божу, художник держав».

Відомо, що Халкидонський Собор, крім своїх доктринальних умов, також видав 30 канонів для церковного порядку та надав почесті та привілеї служіння та відповідальності Престолу Константинополя, що викликало заздрість Заходу в той час, і пізніше до наших днів і нашого Сходу. Анатолій був сильною особистістю, яка наклала незгладимий відбиток на загальні справи тоді ще нероздільної Церкви, а також на справи сучасної Константинопольської Церкви. Ось чому ми хотіли мати в цій святій долі нового члена, дорогого сина за духом, лише через кілька років після того, як ми вшанували іншого, гідного в усьому, клірика Патріаршого двору на ім’я Аетій того часу, розумного та динамічного Протодиякон помісної Церкви. Це не тільки гідно і справедливо вшановувати осіб такої гідності та вартості, безпосередньо пов’язаних з життям та історією нашої Церкви, але також корисно та корисно, щоб її нові та повні надії члени могли надихатися високим прикладом тих, старі велетні віри, моралі та знання, і намагаються, йдучи їхніми слідами, продовжувати їхню традицію, спадкоємцями якої ми маємо привілей бути. А тому нехай продовжується безсонне панування Ліхтаря».

В іншому місці своєї промови Його Святість наголосив:

«Ну що ж, любі діти, прибувши з флагману Патріархату в Середземному морі, з прекрасного Криту, він став на якір у вічному Босфорі, «у Корфісі та Босфорі» Костіса Палами. А якщо не хочеш випити весь Босфор, то бережися і бийся, і бийся з іншими, «як священна ріка неушкодженою проходить крізь Сподвижники і Блакитне каміння». Будь для мореплавців яскравим маяком, а не тінню, не тінню. Нехай світло Христа розповсюджується навколо вас, завжди зі скромністю та смиренністю, з люблячою вдачею та розплющеним серцем. Не стаючи полоненим чи хижаком позицій, які, коли вони приходять, звичайно, вітаються, але не вони надають цінності та змісту людині, а навпаки, людина їм.

Ніколи не забувайте, що Велика Церква є і залишається Великою завжди у своєму приниженні. І що її слава розп’ята.

Дивитися також

Але ми сумуємо тут, тому що «ми зібралися тут без слів», але для таїнства, таємниці Божественної подяки, таємниці вашого священства, таємниці Великої Церкви. Залишайтеся нерозривно і нерозривно пов’язаними з ним і відчувайте це щодня і більше, глибше, інтенсивніше».

Після Відпусту до Патріарха звернувся прп. Митрополит Сорока Церков, п. Андреас, Ієрархічний Голова Спільноти Хреста, та Преп. Пан Георгіос Папаліаріс, голова Наглядового комітету. Його Святість, виступаючи проти, привітав усіх працівників Спільноти з їхньою багатовимірною роботою.

Потім відбувся прийом, під час якого новий диякон Єрол. Пан Анатолій звернувся з промовою про хіротонію, висловивши безмежну синівську вдячність Його Всесвятості за приєднання до кліру Патріаршого Подвір’я.

Напередодні прп. Митрополит Герона Халкідонського п. Еммануїл звершив службу в Патріаршому храмі Пансепт. Послідовність розофорії Еллогіма. Пан Георгіу Доксастакіс.

від Управління преси та комунікацій

Фото: Нікос Папахрістоу

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку