Зараз читаєте
Вшанування святого Аліпія Стовпника: Життя, Подвиг та Церковне Спадщина

Вшанування святого Аліпія Стовпника: Життя, Подвиг та Церковне Спадщина

У цьому матеріалі розкривається життєвий шлях святого Аліпія Стовпника – від молодих років служіння єпископу до подвигу на стовпі, який обдарував віруючих цілющою силою. Його заслуги у заснуванні церкви та монастирів розкривають силу віри та волелюбства. Історія боротьби з бісами та беззаперечний внесок у церковне життя роблять преподобного Аліпія видатною постаттю в християнській історії.

Преподобний Аліпій і його непереможний стовп: Історія віри та боротьби

26 листопада Церква вшановує святого Аліпія Стовпника.
Преподобний Аліпій стовпник народився у місті Адріанополі у Пафлагонії. Мати його, християнка, рано овдовівши, віддала сина на послух і на навчання єпископу Феодору, а сама, роздавши своє майно жебракам, стала подвизатися при церкві і була удостоєна звання дияконіси.

З юних років святий Аліпій хотів присвятити своє життя Богу і прагнув до самотнього життя, проте єпископ Феодор не відпускав його від себе. Одного разу, коли преподобний Аліпій супроводжував свого владику до Константинополя, йому було бачення святої мучениці Євфимії, яка закликала преподобного Аліпія повернутися до Адріанополя та заснувати церкву на її честь.

На кошти, пожертвувані віруючими Адріанополя, святий Аліпій збудував церкву в ім’я святої мучениці Євфимії на місці занедбаного язичницького цвинтаря, обложеного легіонами бісів. Поруч із храмом, просто неба, нагорі язичницького надгробка святий спорудив собі стовп. П’ятдесят три роки преподобний Аліпій подвизався на стовпі, молячись Богові і повчаючи багатьох, хто приходив до нього.

Біси, що наповнювали язичницький цвинтар, нападали ночами на подвижника, побиваючи його камінням. Святий Аліпій, мужньо борячись з духами пітьми, розібрав навіть той легкий навіс над стовпом, який закривав його від дощу та вітру. Переможені стійкістю святого, біси назавжди покинули це місце, освячене подвигом добровільного мучеництва. Лише за 14 років до смерті святий Аліпій не зміг більше стояти і змушений був через хворобу ніг лежати на боці, переносячи тяжкі страждання зі смиренною подякою.

Біля стовпа преподобного поступово виникли два монастирі: з одного боку – чоловічий, з іншого – жіночий. Преподобний Аліпій ввів для обох монастирів суворі статути і до смерті керував обителями. Помер преподобний у 640 році, у віці 118 років. Тіло його було поховано в заснованій ним церкві на честь святої мучениці Євфимії. Святі мощі угодника Божого зціляли багатьох, хто приходив до них з вірою.

Молитва до Преподобного Аліпія Стовпника:

У часи війни в Україні:
Збережи, Господи, народ України в своїх святих обіймах.
Нехай ангели твого миру відсторонять війська лиха і зла,
А преподобний Аліпій Стовпник буде оберегом віри та мужності для наших воїнів.

Дивитися також

Хай молитви наші летять до тебе, немов голуби миру,
Щоб усі серця наповнилися спокоєм, а душі — благодаттю.
Нехай звучить єднання народу в молитвах за мир та силу,
А твоя милість стане надією на світле майбутнє.

Сприйми наші молитви в часи болю і випробувань,
Бережи тих, хто захищає і любить свою землю.
І надай мудрості лідерам, щоб вони вели країну до справедливого миру через перемогу над ворожими силами,
В ім’я любові, справедливості і спільного блага.
Святі Божі Ангели і Преподобний Аліпій Стовпник моліть Бога за нас. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку