Зараз читаєте
Майстерність духовного лідера: Патріарх Варфоломій про віру, науку та підтримку прав людини

Майстерність духовного лідера: Патріарх Варфоломій про віру, науку та підтримку прав людини

Патріарх Варфоломій розглядає актуальні питання нашого часу, наголошуючи на важливості об’єднання віри, науки та підтримки прав людини.

Вражаюча промова у день Святого Андрія Першозванного відзначає важливість гармонії між духовністю та сучасним світом

Він призначив Етімола на посаду архонта Остіаріо. Пані Леонідас Цоніс

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій очолив у середу, 29 листопада 2023 р., у Патріаршому храмі на М. Весперінос свято апостола Андрія Першого, засновника Константинопольської Церкви.

Наприкінці Вечірні Святіший Владика удостоїв Етімолу Чину Господнього Господа Святої Великої Церкви Христової. Пані Леоніда Цоніс, економіст.

Звертаючись до нового Господа, Святіший владика серед іншого зазначив наступне:

«Ви, Ваше Високопреосвященство, приєднуєтеся до сучасних служителів Великої Церкви, продовжувачів великої традиції служіння і дарування. Тепер ви набуваєте особливих стосунків із Всесвітнім Престолом, який ви покликані шанувати, пропонуючи, відповідно до вашого дару, у сферах, де ви працюєте професійно. Ініціативи та дії Константинопольської Церкви поширюються на багато сфер культури, і тут є можливості та сфери творчого внеску для всіх Господів. Ви доктор економічних наук, маєте професійний досвід і визнання у сфері ділового адміністрування та викладаєте економіку на рівні університету. Справедливо і справедливо Його Святість Митрополит Лаодикійський, пан Феодоріт, рекомендував вас приєднатися до лав офіційних осіб, виходячи з вашого внеску в суспільство, ваших адміністративних і комунікаційних навичок і вашої відданості Матері-Церкві. Ми особисто оточуємо Службовців любов’ю та довірою та вважаємо їх партнерами у мирському свідченні Церкви. Ми очікуємо продовження та розширення вашої власної пропозиції до нас.

У цьому дусі, ще раз вітаючи Вас з оселею, ми уділяємо Вам наше Патріарше благословення, закликаючи наступну Ентимологію, на присутніх і супроводжуючи Вашу чесну дружину Василіку, Ваших дітей Базиліо та Георгія, на Преподобного отця у плоті до вам, пане Василіос Йонін, і вашій благословенній компанії вічна благодать і безмежне милосердя Бога любові».

У своїй опозиції новий архонт висловив свою вдячність Його Святості за велику честь, яку він залишив для нього.

Одразу після цього до Його Святості з теплими словами звернувся прп. Архієпископ Критський пан Євгеній, як голова Делегації Священного Провінційного Синоду Церкви на Криті, а також велика група паломників з великого острова. Патріарх подякував Архиєпископу та його оточенню та згадав про тісні та непорушні духовні та канонічні зв’язки, які з’єднують Константинопольську Матір-Церкову з Церквою на Криті, яку, як він нагадав, він відвідував більше разів, ніж будь-яку іншу Провінцію Престолу. , як і що там проходив Священний і Великий Синод Православної Церкви.

Потім, з нагоди свята Інтронізації Вселенського Патріархату, відбувся прийом у Культурному Центрі Гомогенії, в старій Муніципальній Школі Галати.

У цьому контексті відбувся концерт гурту «Duo Violins», двох грецьких скрипалів Musicol. панів Дімітріоса Ісаріса та Георгіоса Гайтаноса.

Офіційна делегація Римської Церкви, Архиєреї Престолу та інших Церков, представники християнських громад міста, заступники міністра закордонних справ та освіти Греції, пр. Пан Георгіос Коцірас та пан Зетта Макрі, префект Бейоглу (Пера) Екс. пан Джан Аксой, представники дипломатичного корпусу, актори-іноземці та багато інших гостей з міста та з-за кордону.

У своїй промові Його Святість тепло привітав усіх присутніх і особливо привітав присутність, знову цього року, офіційної Делегації Римської Церкви:

«Ми з великою радістю вітаємо почесну Делегацію Церкви-сестри Старшого Риму на чолі з Преосвященним Кардиналом паном Куртом Кохом. Відправлення делегацій під час свята інтронізації обох Церков є символом і відчутним вираженням екуменічного духу, який домінував у відносинах з 60-х років минулого століття, і є новою вирішальною главою в нашому шляху з метою вічної єдності. в Господньому Столі. Кроки до цієї благословенної мети йдуть впевнено, з вірою, що це воля Божа, із взаємною довірою та непохитною волею досягти того, до чого ми покликані.

Ми впевнені, що підхід обох Церков є внеском у питання діалогу та миру ширше. У християнстві і в традиціях релігій є принципи і спонукання не тільки для сприяння внутрішньому духовному миру, але й для боротьби за встановлення миру в людських стосунках і в суспільстві. Церкви та релігії, безумовно, покликані демонструвати свою миролюбну орієнтацію, шукаючи миру між собою, що також сприятиме миру між народами та культурами. Це відповідає образу та місії представника Церкви чи релігії прославляти насильство «в ім’я Бога».

Тоді Патріарх сказав:

«Вісь християнської віри – це священство людської особи. Ця істина повинна бути виражена практично в різних історичних умовах. У кожну епоху Церква повинна прислухатися до пульсу людини, знати її екзистенціальні потреби, фіксувати виклики та безвихідні ситуації, а також позитивний розвиток і перспективи цивілізації. Лише так, не ведучи до ототожнення зі світом, Церква може свідчити про свою вірність євангельській правді, про непорушну єдність віри в Бога та любові до ближнього, брата чи, кажучи притчею, Доброго Самарянина, про заклик бути «ближнім» до брата, який потребує щоденної допомоги (див. Лк. 1′, 25-37).

Дивитися також
Символіка, історія та значення свята Трійці в православній традиції

У цьому дусі ми підтримуємо ініціативи та розробки, які сприяють захисту прав людини, миру та врегулювання, ведуть до культури солідарності та взаємодопомоги. Для нас усе це йде рука об руку з турботою про захист навколишнього природного середовища, «дому» людини, оскільки неможливий соціальний прогрес на екологічно пошкодженій планеті. Ми використовуємо термін «подвійна солідарність», щоб підкреслити послідовність між соціальними та екофільними діями. Неможливо стверджувати, що ви зацікавлені в людині та соціальному прогресі, і в той же час знищувати природу».

Його Святість зазначив, що «великою силою» нашого часу є наука, яка, за його словами, докорінно змінює наше життя, вирішує проблеми, які вважалися непереборними, створює прогрес і обіцяє процвітаюче майбутнє .

«Ми, безсумнівно, відчуваємо побічні ефекти науково-технічного прогресу, виробництва ядерної та іншої руйнівної зброї, впливу на природне середовище, перетворення людини на вимірювані розміри та кількість.

У нашому житті є виміри, недоступні науці, екзистенційні пошуки, на які наука не може відповісти. Очевидно, що це не псевдопроблеми. Перед ними постає важливість віри в живого Бога як «великої сили», яка насправді стосується не лише приватного життя, але впливає на суспільний і культурний розвиток. Священний і Великий Синод Православної Церкви чітко підкреслив, що «без духовного підходу» неможливо знайти вирішення великих екзистенційних питань і відповідей на питання сенсу життя у світі (див. Енцикліку, § 11).

Дозвольте завершити наше звернення повторенням відповіді на заклик філософа «Будь вірним землі». Ми маємо переконання, що не можемо залишатися вірними на землі «з небом закритим». Справжня віра є джерелом знання, свободи, любові, радості та надії. Вона надихає творчі сили людини, живить бажання пропонувати і служити загальному благу. І усвідомлення свого вічного призначення підтримує людину в протистоянні з межовими ситуаціями її існування».

Завершуючи свою промову, він особливо подякував о. Архиєпископу Тіатирському і М. Бреттанському пану Микиті за ініціативу організувати присутність групи молоді з його церковної провінції, а також двох грецьких артистів, яких він привітав з концертом.

Фото: Нікос Папахрістоу, прес-служба

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку