Зараз читаєте
Свято преподобного Григорія Декаполіта: Духовний Спадок і Боротьба за Віру

Свято преподобного Григорія Декаполіта: Духовний Спадок і Боротьба за Віру

20 листопада відзначається День святого Григорія Декаполіта – великого подвижника православної віри. З дитинства він обрав духовний шлях, відмовившись від світського життя. У своїх благочестивих подорожах від Константинополя до Риму та інших міст, він боровся із єретиками, відстоюючи істину православ’я. Покінчивши своє земне служіння у 816 році, преподобний Григорій залишив нам спадок святості та віри.

Життя, Подвиги та Чудеса в Служінні Православ’ю

20 листопада – день святого Григорія.

Преподобний Григорій Декаполіт народився в Декаполіті Ісаврійському в VIII столітті. З дитинства він полюбив храм Божий, церковні служби. Постійно з благоговінням читав Святе Письмо. Щоб уникнути одруження, на якому наполягали батьки, святий таємно пішов з дому.

Все своє життя він провів в мандрах: був у Константинополі, Римі, Коринфі, Солуні, деякий час трудився в печері на Олімпі. Усюди преподобний Григорій проповідував Слово Боже, викриваючи іконоборчу єресь, зміцнюючи віру і сили православних, яких єретики в той час гнали, мучили, кидали в темниці. Своїми подвигами і молитвою святий Григорій стяжав благодатні дари пророцтва і чудотворіння.

Досягнувши чистоти сердечної, він удостоївся чути Ангельський спів на славу Святої Трійці. Для протидії єресі іконоборства преподобний Григорій покинув монастир святого Міни, в якому подвизався довгий час, і відправився знову в Константинополь. У столиці важка хвороба підточила сили святого, і він відійшов до Господа в 816 році.

Молитва до преподобного Григорія Декаполіта:

Дивитися також

Ти був прикладом стриманості, Божественним Духом все освітивши, православно здійснив життєвий шлях, вченням світ просвітив і викрив задуми єретиків, отче преподобний Григорій, моли Христа Бога дарувати нам велику милість.

Яскравим сонцем Церква тебе вважає, чеснот красою і зцілень променями всіх просвещающим, Христовий угодник. Тому святкуємо священну пам’ять твою, і почитаємо подвиги твої, всеблаженний отче, премудрий Григорій. Амінь!

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку